Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Helēnas ielas posmā – vienvirziens

Kopš piektdienas Alūksnē, Helēnas ielas posmā no Jāņkalna līdz Blaumaņa ielai, ir vienvirziena transportlīdzekļu kustība. Vairāki alūksnieši ir izbrīnīti par veiktajām izmaiņām, kas viņu ikdienas gaitām traucēs, turklāt iedzīvotāji arī norāda uz Blaumaņa ielas slikto stāvokli, kur turpmāk būs jābrauc vairāk – iela ir bedraina un jau sen gaida savu kārtu atjaunošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autovadītājiem, kuri pa Helēnas ielu pārvietojas agrās rīta stundās un vakarā ap pulksten 18.00, problēmsituācija ir zināma – Helēnas ielas malā atstātās automašīnas traucē pārējiem satiksmes dalībniekiem, jo iela ir šaura. Risinājums nav arī jaunuzceltā sporta centra stāvlaukums – vietu tur ir par maz un, piemēram, pulksten 18.00, kad vieniem bērniem treniņi beidzas un citiem sākas, visām automašīnām vietas stāvlaukumā nepietiek, tāpēc tās nākas atstāt Helēnas ielas malā. Turklāt izbraukšana no sporta centra stāvlaukuma ir sarežģīta – krustojums nav pārredzams. Ziemā situāciju pasliktina arī neizvestais sniegs – nereti iebrauktas tikai vienas rises.

Blaumaņa iela sliktā stāvoklī

“Tiktāl viss ir zināms un skaidrs, bet vai vienvirziens situāciju atrisinās? Lauzīsim mašīnas pa Blaumaņa ielu? Vispirms vajadzēja sakārtot ielu. Varēja beidzot atjaunot Helēnas ielu, nevis likt vienvirzienu,” teic kāds alūksnietis, kuru jaunā sistēma neapmierina. Lai no pilsētas centra, piemēram, administratīvās ēkas, nokļūtu sporta centrā vai pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte”, jābrauc apkārt
– pa Pils ielu vai Jāņkalna ielu. “Var saprast, ka šāds risinājums izvēlēts, domājot par drošību, bet Blaumaņa ielā nav gājēju ietvju. Satiksme būs intensīva, vai gājēji jutīsies droši?” papildina viņš.

Novērš bīstamas situācijas

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa norāda, ka šāds lēmums pieņemts, izvērtējot transportlīdzekļu kustības intensitāti un regulārās konfliktsituācijas minētajā Helēnas ielas posmā. “Tādējādi primāri tiks novērstas bīstamās situācijas pie pirmsskolas izglītības iestādes. Sekundārs iemesls šim lēmumam bija apgrūtinātā izbraukšana no Sporta centra konkrētos laika posmos dienas laikā (no rīta ap 8.00 un vakarā ap 17.00),” norāda S. Spudiņa. Pašvaldība ir zinoša par Blaumaņa ielas stāvokli un vērtēs satiksmes organizācijas izmaiņas dinamikā. Iespējams, tiks pieņemtas arī citas izmaiņas satiksmes organizācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atslēgas vārdi – bērnu drošība

“Atslēgas vārdi – bērnu drošība. Pārējais ir ieraduma spēks,” sarunu iesāk Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons. Ziemā, kas Alūksnē ir garāka kā vasara, jau līdz šim sniega dēļ iela bija kā vienvirziena, teic viņš un piekrīt, ka gan Helēnas, gan Blaumaņa ielas vajadzētu atjaunot, tomēr šobrīd tam finansējuma nav.

D. Tomsons atgādina, ka vecā angāra vietā ir izveidots stāvlaukums, kur var atstāt automašīnu, lai pa Darba ielu kājām aizietu uz sporta centru. “Šobrīd šis stāvlaukums vakaros, treniņu laikos, nav noslogots. Iespējams, iedzīvotāji par to ir aizmirsuši,” teic D. Tomsons un aicina automašīnu novietošanai izmantot arī šo stāvlaukumu. Viņš arī atgādina, ka pa Darba ielu drīkst braukt virzienā no Lielā Ezera ielas uz sporta centru, lai, piemēram, izlaistu bērnu. Atpakaļ braukt gan nedrīkst – jāizbrauc uz Helēnas ielas.

Pastiprināti nekontrolēs

Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumus, nevis braukt pa paradumam. Speciālus reidus gan nav plānots organizēt, tomēr policija jau saņēmusi pirmos signālus, ka ne visi autovadītāji jaunās zīmes ievēro un tomēr brauc pretējā virzienā, kā ļauts. Nedēļas nogalē notikušās “Brīvības rogaininga” sacensības apliecināja to, ka vienvirziena satiksmes ieviešana gar sporta centru bija pareizs lēmums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.