Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ģimnāzisti iesniedz pētījumus Zinātniskās pētniecības darbu konferencei

Šogad zinātniskās pētniecības darbu reģionālajai konferencei Zemgales un Vidzemes skolas izvirzījušas 149 pētījumus, no kuriem 100 izstrādāti Zemgalē, bet 49 – Vidzemē, aģentūru LETA informēja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Zemgalē visplašāk pārstāvētas dabaszinātnes ar 36 pētījumiem, kam seko sociālās zinātnes ar 19 pētījumiem un medicīna un veselības zinātne ar 18 pētījumiem. Mazāk pārstāvētas inženierzinātnes un tehnoloģijas ar 13 pētījumiem, humanitārās zinātnes ar 12 pētījumiem un lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnēs, kurās izstrādāti divi darbi.

Savukārt Vidzemes reģionā visplašāk pārstāvētas sociālās zinātnes ar 16 pētījumiem un dabaszinātnes ar 13 pētījumiem. Mazākas skaits pētījumu izstrādāts inženierzinātnēs un tehnoloģijās, kur reģionālajai konferencei izvirzīti deviņi pētījumi, medicīnā un veselības zinātnē, kur iesniegti astoņi pētījumi, kā arī lauksaimniecības meža un veterinārajās zinātnēs, kas pārstāvētas ar diviem pētījumiem, un humanitārajās zinātnēs, kur iesniegts viens pētījums.

Vairākos pētījumos risināti jautājumi par energoefektivitāti un siltuma zudumiem ēkās, dažādu būvniecības materiālu īpašībām un solārajiem paneļiem. Aizvien vērojama arī interese par Covid-19 ietekmes pētīšanu dažādās dzīves sfērās un aktualizējušies pētījumi par pašu jauniešu mentālo veselību pēc attālinātajām mācībām, emociju savaldīšanu, psiholoģisko manipulāciju, fiziskajām aktivitātēm un mazkustīgumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpretim netrūkst inovatīvu pētījuma ideju, kas saistītas ar jaunu pārtikas produktu izstrādi, vai reti pētītiem fizikāliem procesiem, piemēram, miera berzes spēku. Starp daudziem aprakstoša rakstura pētījumiem atrodami dažādi eksperimenti. Viena no jaunajām pētniecēm testējusi ērču izdzīvošanas spēju pēc to mazgāšanas veļas mašīnā.

Zemgales reģionā pētījumus iesnieguši skolēni no Aizkraukles novada vidusskolas, Aknīstes vidusskolas, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Elejas vidusskolas, Engures vidusskolas, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Tukuma 2. vidusskolas, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas, Viesītes vidusskolas un Zemgales vidusskolas.

Vidzemes reģionā pētījumus iesnieguši skolēni no Alojas Ausekļa vidusskolas, Cēsu Pilsētas vidusskolas, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Limbažu Valsts ģimnāzijas, Smiltenes vidusskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai novērtētu skolēnu paveikto un izvēlētos labākos, pētījumu recenzēšanā iesaistīti universitāšu mācībspēki. Zemgales un Vidzemes reģionā pētījumu vērtēšanā iesaistījušies LBTU mācībspēki, bet ar pārējiem iepazīstas kolēģi no Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes.

Mācībspēku vērtējumi skolām būs pieejami no 3.marta vakara, lai skolēniem būtu iespēja savlaicīgi sagatavoties apvienotajai Zemgales un Vidzemes reģionālajai konferencei, kas norisināsies attālināti 10.martā un ko organizēs LBTU.

Labākie no Zemgales un Vidzemes reģiona tiks izvirzīti dalībai 47. zinātniskās pētniecības darbu valsts konferencei. Aizvadītajā gadā tas izdevās 26 Zemgales un septiņiem Vidzemes skolās īstenotiem pētījumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.