Reklāma

Ēka veidota modernās arhitektūras formās

Laikrakstā jau vēstījām, ka Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē šovasar, 12. augustā, saskaņota ēkas Pils ielā 72, Alūksnē pārbūve par tirdzniecības centru un 13. augustā izsniegta Kultūras pieminekļa teritorijas un aizsardzības zonas pārveidošanas atļauja.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Ilze Liekniņa laikrakstam apstiprina, ka projekts pārvaldē rūpīgi izvērtēts, vairākkārtīgi diskutēts par tā iespējamiem risinājumiem. Pārvalde pieprasījusi ēkas sākotnēji plānotā apjoma samazināšanu, lai jaunais būvapjoms būtiski neietekmētu apkārt esošo vēsturisko ēku uztveramību.

“Vēsturiskā apbūve šajā vietā ir zudusi, un tajā jau atrodas 20. gadsimta otrajā pusē būvētā autoosta. Būvprojekts paredz pārbūvēt esošo autoostas ēku, kas pašlaik ir vērtējama kā vidi degradējoša būve. Jaunā ēka ir veidota modernās mūsdienu arhitektūras formās, tā nav kādas vēsturiskas ēkas replika. Nav izmantots standarta risinājums, kā citām šāda tipa būvēm, ēkas arhitektūrai ir individuāls risinājums. Paredzams, ka izvēlētie materiāli fasādes apdarē, tai skaitā koks un stikls, labi iekļausies apkārtējā vidē,” skaidro I. Liekniņa.

Atbilstoši jaunai funkcijai, ap ēku labiekārtos teritoriju ar auto stāvlaukumiem, gājēju celiņiem, zālājiem un stādījumiem.

“Vēsturiskās apbūves atjaunošanas gadījumā nākotnē var lemt par jauniem risinājumiem šīs vietas apbūvē,” piebilst pārvaldes vadītāja I. Liekniņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.