Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Būs citādāki pilsētas svētki

Alūksnes novada pašvaldības kultūras darba speciāliste Valda Zeltiņa (no kreisās), Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa un pasākumu organizatore Līva Leimane aicina uz mierīgiem un ģimeniskiem pilsētas svētkiem. Foto: Dace Plaude

Alūksnes pilsētas svētki tomēr būs! Tie norisināsies no 30. jūlija līdz 2. augustam, un to rīkotāji  atzīst – lai arī svētku programma nav ar norisēm tik piesātināta kā citus gadus, no plānošanas viedokļa šie būs sarežģītākie svētki, kādus līdz šim nācies rīkot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina svinēt atbildīgi

Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa  darba grupas vārdā aicina svinēt svētkus atbildīgi, ievērojot divu metru  distanci un censties tos pavadīt ģimenes un tuvāko radu lokā, izvēloties sev tīkamāko no piedāvāto pasākumu klāsta. Zinot, ka augusta sākumā uz kapusvētku laiku  Alūksnē ieradīsies cilvēki, kuriem pilsētā ir dzimtas saknes un radi, ka arī paši alūksnieši vēlēsies baudīt svētku norises, svētku programma veidota ar domu īpaši nepulcināt apmeklētājus, bet ja arī pulcināt, tad, orientējoties uz konkrētām mērķgrupām. Jebkurš svētku notikums izsvērts no distancēšanās, drošības un ierobežojumu viedokļa.

Koncerts skatītājiem laivās

Pilsētas svētku ieskaņā ceturtdienas vakarā Alūksnes Kultūras centrā rādīs dokumentālo filmu “Apskrien Latviju!” ar alūksnieša Dina Vecāna piedalīšanos.
Jaunums, ko svētkos piedāvās Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs, būs Goda apļa brauciens cauri Alūksnei ar izgaismotiem velosipēdiem, kas pulksten 22.00 sāksies  laukumā pie administratīvās ēkas.
Pirmreizējs notikums būs arī koncerts uz Alūksnes ezera skatītājiem laivās, ko sniegs Guntars Račs un grupa “Saldās sejas”. Skatuve atradīsies Tempļa kalna pakājē ar skatu uz ezeru. Ieeja ir bez maksas, bet organizatori aicina cilvēkus būt atbildīgiem uz saprotošiem, un ievērot noteikumus.

Tirdziņā – vietējie ražotāji

Tirdziņā “Radīts Alūksnē un kaimiņos” pie Alūksnes Jaunās pils šogad aicinās piedalīties Alūksnes un kaimiņnovadu amatniekus un mājražotājus. Turpat norisināsies arī “Laimes stunda “Satiec savu skursteņslauķi”, jo Alūksnē pilsētas svētku laikā salidojumā pie Alūksnes Jaunās pils tiksies ap 70 Latvijas skursteņslauķu.
Svētkos  suminās arī jaundzimušos alūksniešus, kuru dzīvesvieta deklarēta Alūksnes pilsētā un kuri dzimuši no vieniem līdz nākamjiem pilsētas svētkiem. Vecāki aicināti iesūtīt pieteikumu brīvā formā uz e – pastu sanita.berzina@aluksne.lv vai iesniegt to personīgi Alūksnes Kultūras centrā, Brūža ielā 7 līdz 31. jūlijam pulksten 10. Piesakoties dalībai pasākumā, vecāki piekrīt personas datu apstrādei. Pieteikumā jānorāda mazuļa vārds un uzvārds, dzimšanas gads un datums, reģistrācijas vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baudīsim Alūksnes garšu

Kaut arī pilsētas svētku apmeklētāju iecienītais Zupu festivāls šogad nenotiks, kā deserts šoreiz būs Roberto Meloni grāmatas “Pa Latvijas novadiem ar Roberto” prezentācija.
Dienas garumā  norisināsies pasākums “Izbaudi Alūksnes garšu” ar Alūksnes viesmīlības un ēdināšanas uzņēmumu piedāvājumu. “Plašāka informācija sekos vēlāk, bet atsaucība ir  un esam ar kafejnīcu īpašniekiem vienojušies, ka tajās būs īpaša atmosfēra, muzikāls noformējums, garšīgi ēdieni, veldzējoši dzērieni, kā arī varēs noskatīties foto prezentāciju “Alūksnes ēku fotoalbums ”,” ieinteresē S. Bērziņa.
Ieviestie ierobežojumi rosinājuši vēl kādai nebijušai aktivitātei – muzikālam maršrutam “Alūksnes muzikanti un mūziķi Tavā pagalmā”. Dienas gaitā uz mobilās skatuves dažādās pilsētas vietās – uz ielām, māju pagalmos izskanēs minikoncerti, lai radītu svētku noskaņu pilsētas iedzīvotājiem. Te nu jāsaka – ķeriet mirkli! Jo, lai nepulcinātu cilvēkus, minikoncertu laikus un maršrutus iepriekš nepubliskos.
Savukārt vakarā pulksten 22.00 sāksies ballīte tiešsaistē ar grupu “Putukvass” un īpašajiem viesiem. Tiešsaistē ballītei varēs pievienoties Alūksnes novada “Facebook.com” kontā. Atbilstoši noteikumiem, tā ilgs līdz pulksten 24.00, bet kafejnīcās  baudīt Alūksnes garšu un viesmīlību varēs līdz pulksten 2.
Citas sajūtas sestdienas vakarā valdīs Alūksnes ev. lut. baznīcas dārzā, kur pulksten 21.00 izskanēs noskaņu koncerts “Zied rozes Alūksnei”.

“Slieksnis” – uz lielās skatuves

Divi pasākumi sestdien norisināsies Alūksnes Kultūras centrā. Pulksten 13.00 šoreiz – Lielajā zālē Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris rādīs Rafija Šarta komēdiju “Manu sievu sauc Moriss”. S. Bērziņa atgādina, ka vietu skaits ir ierobežots un biļetes jau nopērkamas iepriekšpārdošanā.
Pulksten18.00  notiks Alūk­snes novada pašvaldības pagodinājumu izglītībā, kultūrā, uzņēmējdarbībā, sportā un pašvaldības darbā pasniegšanas ceremonija, kas valstī noteikto ierobežojumu dēļ šoreiz būs slēgtais pasākums.
Alūksnes Kultūras centra stāvlaukumā norisināsies “Ghetto Games” sacensības ielu basketbolā, bet Pilssalas stadionā – Latvijas futbola veterānu komandu sacensības.

Šoreiz – atceres laiks

Svētdienas rīts sāksies ar Svēto Misi un aizlūgumu par  mirušajiem pulksten 10.00 Alūksnes Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcā, bet pulksten 11.00 dievkalpojums un aizlūgums par mirušajiem notiks Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Draudzes aicina šajā laikā rast iespēju lūgties arī attālināti.
Kā atzīst S. Bērziņa, pats diskutablākais jautājums, bija – būt vai nebūt kapusvētkiem, kas ir daudz senāka tradīcija par pilsētas svētkiem. Pēc ilgām diskusijām nolemts, ka šoreiz tas būs atceres laiks 1. un 2. augustā Alūksnes Mazajos un Lielajos kapos, aicinot sakopt tuvinieku kapus un pabūt pie tiem tuvinieku lokā, cerībā, ka nākamgad kapusvētki Alūksnē varēs notikt, kā ierasts. Tā kā kapusvētki netiek organizēti, bezmaksas papildu autobusu reisus uz kapiem neorganizēs.
Gan iedzīvotājiem, gan viesiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, informācija sekos.
“Lai visiem mierīgs un ģimenisks svētku laiks!” vēl S. Bērziņa. Savukārt Alūksnes novada pašvaldības kultūras darba speciāliste Valda Zeltiņa rosina alūksniešus kopā ar savām ģimenēm izbaudīt vasaru pilsētas skaistākajās vietās un aicina uz tikšanos Alūksnes gadsimta svētkos 2021. gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.