Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atdod ceļu valstij

Foto: ilustratīvs

Virešu pagasta pārvalde izlēmusi nodot bezatlīdzības lietošanā valstij, Zemkopības ministrijas personā, pašvaldībai piederošu ceļu “V411- Čiekuri – Gargrīdas – Druvkalni”. Smiltenes novada pašvaldības domes deputāti pagasta pārvaldes iniciatīvu atbalstīja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau oktobrī pagasta pārvalde vērsās akciju sabiedrībā “Latvijas Valsts meži”, kas piekrīt šādam risinājumam, Smiltenes novada pašvaldības sēdē skaidroja Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Ulāns. “Argumenti – šis zemes gabals, pašvaldības ceļš, ir ieskauts Latvijas mežu īpašumos un tas netiek izmantots, lai sasniegtu iedzīvotāju nekustamos īpašumus, tāpēc būtu nododams valsts īpašumā bez atlīdzības Zemkopības ministrijas personā,” pauda M. Ulāns. Būtiski, ka izdevumi, kas saistīti ar uzmērīšanu un nostiprināšanu Zemesgrāmatā, būs jāsedz “Latvijas Valsts mežiem”, tāpat vienošanās paredz, ka nekustamo īpašumu nedrīkst apgrūtināt ar tiesībām, nevarētu būt ierobežojumi izmantot pašvaldībai un iedzīvotājiem šo ceļu.

Pagasta pārvaldes vadītāja Līga Ozoliņa laikrakstam skaidro, ka ceļš atrodas AS “Latvijas Valsts meži” piederošā mežu masīvā un lielākoties ceļu izmanto uzņēmums savu mežu uzturēšanai. Diemžēl ceļa posms nav labā stāvoklī. “Uzturēšanā pašvaldībai jāiegulda līdzekļi, piemēram, jāmaina caurtekas. Pašvaldībai nav pietiekošu līdzekļu, lai ideālā kārtībā uzturētu visus ceļus, tāpēc radās doma ceļu nodot. Braucot meža tehnikai, ceļš tiek bojāts, protams, vienmēr pēc visiem darbiem ceļu saved kārtībā, bet nolietojums veidojas,” stāsta L. Ozoliņa.

Virešu pagastā šis nav pirmais gadījums, kad nodod pašvaldībai piederošu ceļu. Arī iepriekš nodoti ceļi mežu masīvos Zemkopības ministrijai. Iemesli bija tādi paši kā šobrīd – ceļu pārsvarā izmanto mežu uzturēšanai. “Pašvaldība un iedzīvotāji nav zaudētāji, jo pa šiem ceļiem pārvietoties var tāpat. Māju tur nav,” skaidro L. Ozoliņa. Par ceļa nodošanu publiskā apriešana ar iedzīvotājiem nav organizēta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Ozoliņa teic, ka kopumā Virešu pagastā ceļu stāvoklis ir salīdzinoši labs. “Visvairāk raižu sagādāja ceļa posms, ko šobrīd nododam valstij. Pagastā ceļi ir labi uzturēti, pērn veicām dubultās virsmas apstrādi vairākos ceļa posmos. Ceļi, kas nepieciešami iedzīvotājiem, lai dodotos uz savām dzīvesvietām, ir labi. Protams, ikdienas uzturēšana ir nepieciešama visiem ceļiem, bet situācija nav kritiska,” teic L. Ozoliņa un piebilst, ka šogad Virešu pagastā nav plānoti vērienīgi ceļu remondarbi, vien ikdienas uzturēšanas darbi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.