Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī Alūksnes novadā turpinās civilo aizsardzības komisiju mācības “Pilskalns 2020”

Foto: Sandra Apine
Attēlam ilustratīva nozīme

Oktobrī Madonā, Siguldā, Alūksnē un Smiltenē turpinās civilās aizsardzības komisiju mācības “Pilskalns 2020”. Vēsta Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības organizē Zemessardzes 2.Vidzeme brigāde sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, ņemot vērā Vidzemes pašvaldību interesi par civilās aizsardzības komisiju mācībām.

Mācību mērķis ir veicināt atbildīgo institūciju izpratni par rīcību militāra apdraudējuma gadījumā, un tajās tiek izspēlētas situācijas, kurās civilās aizsardzības komisijām jānovērtē un jānovērš riski, kā arī jānosaka reaģēšanas plāns, lai nodrošinātu sabiedrību ar pamatvajadzībām militāra apdraudējuma gadījumā.

Septembrī mācības notika Gulbenē, Cēsīs, Valmierā un Ogrē. Kā atzina “Pilskalns 2020” dalībnieki – mācības bija ļoti vērtīgas, lai identificētu riskus un veidotu izpratni par savu lomu un rīcību krīzes situācijā, kad jāturpina nodrošināt iedzīvotāju pamatvajadzības. Tās ļāvušas apzināties atbildīgo institūciju sadarbības un komunikācijas ar sabiedrību nozīmi. Mācību laikā gūtā pieredze palīdzēs sagatavot jaunos civilās aizsardzības plānus, kas atbilstoši nupat Ministru kabinetā pieņemtajam Valsts civilās aizsardzības plānam jāpaveic sešu mēnešu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka 2019. gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanas instrumentus krīzes gadījumiem.

Savukārt pērn, 2. aprīlī, Ministru kabinets atbalstīja visaptverošās valsts aizsardzības jautājumu koordinācijas darba grupas izveidi, par tās vadītāju ieceļot Ministru prezidenta biedru, aizsardzības ministru Arti Pabriku un piešķirot viņam pilnvaras vadīt un koordinēt visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā.

Visaptverošā valsts aizsardzība paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību organizēties un pārvarēt krīzes, tādējādi viens no visaptverošās valsts aizsardzības mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada 26. augustā Ministru kabinets apstiprināja Valsts civilās aizsardzības plānu, kas cita starpā paredz noteikt civilās aizsardzības sistēmas darbību gadījumos, ja noticis militārs iebrukums vai sācies karš. Tā kā civilās aizsardzība sistēma ir visaptverošās valsts aizsardzības koncepcijas sastāvdaļa, lai to sekmīgi ieviestu, ir nepieciešama valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību sadarbība vienotas izpratnes veidošanai. Tāpēc aizsardzības nozares un pašvaldību kopēju mācību rīkošana ir būtisks solis Valsts civilās aizsardzības plāna ieviešanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.