Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apkures cenu nepaaugstinās

Ņemot vērā pašreizējo dzīves dārdzības pieaugumu, arī alūksnieši ir nobažījušies par to, vai nepieaugs ne tikai elektroenerģijas cena, kas sadārdzina pārtikas cenas veikalos un ietekmē pakalpojumu izmaksas, bet arī samaksa par centralizēto apkuri, kā tas jau ir citos novados Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau pērn, apkures sezonas sākumā, SIA “Alūksnes enerģija” valdes loceklis Mārtiņš Kaļva alūksniešus ar laikraksta starpniecību mierināja, ka SIA “Alūksnes enerģija” tarifu šajā sezonā nepalielinās. Tāpat kā līdz šim, tas būs 55,05 eiro par megavatu bez PVN. “Starp citām pašvaldībām apkures cenu ziņā esam pa vidu, jo tās, atkarībā no kurināmā veida, svārstās no 50 līdz 58 eiro par megavatu,” teica M. Kaļva un norādīja, ka arī uzņēmumam vislielākās bažas jaunajā apkures sezonā, protams, rada ievērojamais elektroenerģijas cenu kāpums, kas var “pievilkt līdzi” citas uzņēmuma darbībā saistošas lietas, kā, piemēram, degvielas, kurināmā, piegādes cena, lai gan zināmā mērā uzņēmums pret cenu svārstībām, kas tā darbību var ietekmēt, ir nodrošinājies.

Alūksnieši novērojuši, ka pie SIA “Alūksnes enerģija” vairs nav ierasto šķeldas kalnu, arī šķūņi esot tukši, un bažījās, vai šai apkures sezonai kurināmā pietiks. “Jā, esam vieni no retajiem valstī, ka, ņemot vērā cenu sadārdzinājumu citās jomās, maksu par apkuri iedzīvotājiem nepalielinām. Siltums dzīvokļos ir, un tas ir pats galvenais. Tehniskās problēmas, lai to nodrošinātu, risina “Alūksnes enerģija”, un ar tām pašlaik galā tiekam,” saka M. Kaļva.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis norāda, ka patiesi šosezon palielināt centralizētās apkures izcenojumus nav plānots. “SIA “Alūksnes enerģija” patiešām reizēm ir problēmas ar šķeldas piegādi, jo tās piegādātājs uzņēmums, šķiet, noslēdzot līgumus pirms jaunās apkures sezonas sākuma, nebija rēķinājies ar tik ievērojamu cenu kāpumu citās nozarēs. Līdzšinējo tarifu “turēsim” cik ilgi vien varēsim, arī no “Alūksnes enerģijas” neesmu saņēmis signālus par nepieciešamību tos mainīt,” saka I. Berkulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.