Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Amerikas latvieši dāvina datorus Malienas skolēniem

Malienas pamatskolas skolēni saņēmuši vērtīgu dāvinājumu – sešus jaunus portatīvos datorus. Tos skolai dāvināja Ozolu ģimene no Amerikas, kuru dzimtas saknes vijas Malienas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Malienas pamatskolas direktore Ieva Baltā -Pilsētniece stāsta, ka dāvinājums bijis ģimenes iniciatīva, viņi uzrunājuši arī citus cilvēkus un organizējuši kolektīvu ziedošanu, lai sniegtu savu artavu jaunās paaudzes izglītošanā. Ozolu ģimene kopā ar skolas direktori vienojušies tieši par portatīvo datoru iegādi. Savāktie ziedojumi ļāva iepriecināt sešas ģimenes Malienas pagastā, kam uzdāvināti jauni portatīvie datori.
“Datorus saņēma ģimenes, kurām tas tiešām bija nepieciešamas, īpaši, mācoties šajos apstākļos. Dāvinājums ir liels atbalsts daudzbērnu ģimenēm, kur bērni cītīgi un atbildīgi mācās,” saka I. Baltā -Pilsētniece.

Rosina atklāt sapņus

Ozolu ģimene jau sen uzturot kontaktus un interesējas par Malienas pusi, jo ģimenes pārstāvji paaudžu paaudzēs mācījušies Malienas skolā. “Saiknes šeit ir ciešas, un viņiem rūp, kā dzīvo cilvēki šajā pusē,” saka direktore.
Dāvinājumu skolai piegādāja biedrība “Eņģeļu sirds”. Pārstāvji ciemojās skolā, aprunājās ar katru bērnu par nākotnes sapņiem un mērķiem. Katram no viņiem dots arī uzdevums – aprakstīt savu sapni un katrs uzņēmās uzdevumu izpildīt, tādējādi pasakot paldies ziedotājiem.
Uzdevumi ir dažādi, piemēram, apraksts par Malienas pusi vai radošs darbs un citi uzdevumi.

Dators paliek īpašumā
Runājot par sapņiem, direktore atzīst, ka bērni vēlas mācīties arī turpmāk un izkopt savus talantus. Tāpēc arī dāvinājums paliek viņu rīcībā, vienojoties ar biedrību “Eņģeļu sirds”, ka mācības ir jāturpina tik pat atbildīgi, ja ne – portatīvais dators ir jāatgriež, nododot kāda atbildīgāka skolēna rīcībā, kas ir laba motivācija. Ja mācību darbs ir produktīvs, tad pēc pamatskolas absolvēšanas dators paliek skolēna īpašumā.
“Mēs esam priecīgi un pateicīgi par dāvinājumu. Tās ir nesavtīgas rūpes par bērniem. Mūsu uzdevums ir to novērtēt un pateikties ar labām sekmēm. Ar savu attieksmi un rīcību mums jāattaisno šis dāvinājumus,” saka I. Baltā – Pilsētniece.

Vēlas mācības klātienē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Malienas pamatskolā mācības notiek gan attālināti, gan klātienē. “Mācību gads nav viegls, taču, visi kopā darbojoties, tiekam galā. Mums ir ļoti atsaucīgi un pretimnākoši vecāki. Viņi atbalsta bērnus, ievēro drošības pasākumus, līdz ar to sadarbība atvieglo darbu pedagogiem,” vēsta direktore.

Viņa atzīst – pozitīvi ir tas, ka bērni no 1. līdz 3. klasei ar 1. novembri atsāka klātienes mācības. To novērtē gan pedagogi, gan skolēni, gan vecāki.

“Sen nebija redzēts tāds prieks bērnu sejās, kad skolēni varēja apmeklēt skolu pēc garajām rudens brīvdienām. Tas ir pareizs lēmums, jo attālināto mācību darbs mazākajiem skolēniem neder. Šajā laikā bērni noteikti nav ieguvēji, viņiem rodas nepatika mācīties, tāpat tas ir arī liels slogs vecākiem. Ceram, ka ar 15. novembri atgriezīsies arī pārējie skolēni,” saka Ieva Baltā – Pilsētniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.