Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes vakcinācijas centrā pieejamas arī Moderna vakcīnas

No šīs nedēļas Alūksnes vakcinācijas centrā ir iespējams pret Covid-19 vakcinēties arī ar Moderna vakcīnām. Tāpat vakcinēties var ar Pfizer/BioNtech un Janssen vakcīnām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības izveidotais masu vakcinācijas centrs atrodas Alūksnes Kultūras centra telpās, Brūža ielā 7. Vakcināciju tajā nodrošina AS “Veselības centru apvienība”.

Vakcinācija notiks šādos datumos:

26.10.2021 darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28.10.2021 darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*

30.10.2021 darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*

*Pusdienu pārtraukums 13.00 – 13.30

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aizvadītajā nedēļā informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa, šobrīd zināmo labāko un noturīgāko aizsardzību spēj nodrošināt Moderna vakcīna. To, ka tieši šī vakcīna līdz šim radījusi augstāko un noturīgāko imūno atbildi pēc pilna vakcinācijas kursa, apliecina zinātniskie pētījumi un pasaules reālās dzīves efektivitātes pārskati. Tādēļ visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no 22. oktobra kā pirmo devu vakcinācijai rekomendēts izmantot Moderna vakcīnas, kā arī Janssen (ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās Janssendevas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām), savukārt Pfizer/BioNTech ražoto vakcīnu izmantot jauniešu vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai.

Papildus senioru vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmā strādājošo balstvakcinācijai, kuriem pagājuši 6 mēneši pēc AstraZeneca un Pfizer vakcīnu 2. devas (un nav pārslimota Covid-19 infekcija), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz 8 nedēļas pēc Janssen vakcīnas 1. devas saņemšanas, tuvākajā laikā balstvakcinācijai primāri ir aicinājums izmantot Moderna vakcīnu.

Vakcinācijai ir iespējams pierakstīties iepriekš, zvanot uz vienoto tālruni 8989, vai interneta vietnē www.manavakcina.lv, tāpat katrā no vakcinācijas dienām visas dienas garumā būs iespēja gaidīt rindā bez iepriekšēja pieraksta.

12 līdz 13 gadus vecus jauniešus vakcinācijai var pieteikt vecāki, zvanot pa tālruni 8989. Jauniešiem vecumā no 12 līdz 13 gadiem vakcinācija ir jāveic vecāka (mātes, tēva vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtnē. Ierodoties uz vakcinācijas kabinetu, jaunietim ir nepieciešama pase vai personas apliecība (ja ir), likumiskajam pārstāvim pase vai personas apliecība vai apliecinošs dokuments par bērnu – ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība vai notariāli apstiprināta pilnvara.

Jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem vakcinācijai var pieteikties:

  • vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv;
  • zvanot pa tālruni 8989.

Ierodoties uz vakcinācijas kabinetu, jāņem līdzi pase vai personas apliecība.

Aicinām sekot līdzi atvērtajiem pieraksta datumiem un laikiem interneta vietnē www.manavakcina.lv kalendārā un aktuālajai informācijai par vakcinācijas procesu Alūksnes vakcinācijas centrā pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv un pašvaldības sociālo tīklu kontos!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.