Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes skaistumu bojā vandāļi

Alūksnes muižas parks un Pilssala ir ļoti iecienītas alūksniešu pastaigu vietas ar skaistām ainavām. Par to izteikti daudzi atzinīgi vārdi, uzteicot Alūksnes novada pašvaldību, tostarp par parka celiņa izgaismošanu gar ezeru. Tomēr alūksniešiem sāp sirds redzot, ka jaunās lampas gar ezeru, iepretim Alūksnes Jaunajai pilij, kopš vasaras nedeg, ir sabojātas un izlauztas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Redakcijā saņemts arī iedzīvotāju jautājums, kādēļ ne pavasarī, ne vasarā tā arī netika ierīkots apgaismojums jaunajā gājēju celiņā Pilssalā, gar iekšezeru? Šajā posmā no lielā tilta līdz stadionam apgaismojuma stabiem vieta jau paredzēta un vadi pievilkti, bet apgaismojuma nav.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka apstiprina, ka izgaismotais Alūksnes muižas parka celiņš gar ezera krastu ir iecienīts maršruts pastaigām un velobraukšanai – gan iepriekš, gan vēl jo vairāk tagad, kad tumšajā diennakts laikā ir izgaismots.

“Posms pretim Jaunajai pilij ir apgaismots ar zemajām lampām un laikā, kopš pašvaldība šeit apgaismojumu ierīkoja, jau divas reizes tās ir nācies labot, jo bijušas mehāniski bojātas – lauztas, saspārdītas, un tā rezultātā arī atsevišķos gadījumos ir radušies parka apgaismojuma darbības pārtraukumi. Ceturtdien, 8. oktobrī, pašvaldības un ielu apgaismojuma apsaimniekotāja pārstāvji apsekoja konkrēto posmu klātienē un pārliecinājās, ka apgaismojums darbojas,” skaidro E. Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Savukārt, lai ierīkotu apgaismojumu takai gar viduslaiku pils teritoriju, pašvaldība jau veikusi nozīmīgu darba daļu – ir ierīkota elektrības padeve un izveidotas vietas apgaismes laternām. To iegādei un uzstādīšanai finansējums vēl jārod un, tiklīdz tāda iespēja radīsies, arī šajā takā apgaismojumu varēs ierīkot pilnībā,” saka E. Aploka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.