Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Alūksnes putnu ferma” līdz 2025.gadam plāno saražoto olu daudzumu palielināt par 60%

AS “APF Holdings” ietilpstošās SIA “Alūksnes putnu ferma” mērķis ir līdz 2025.gadam palielināt saražoto olu daudzumu par 60%, kā arī palielināt ieņēmumus vairāk nekā divas reizes, aģentūru LETA informēja “APF Holdings” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā norāda, ka kompānijas ieņēmumus paredzēts palielināt no apmēram 11 miljoniem eiro 2022.gadā līdz 25 miljoniem 2025.gadā.

Vienlaikus papildu jau esošajām trim dējējvistu novietnēm plānots uzbūvēt vēl divas un paplašināt ražošanas atbalsta infrastruktūras jaudu. Tas ļaus palielināt ražoto olu daudzumu no 115 miljoniem līdz 180 miljoniem gadā, bet pašu dējējvistu skaitu palielināt līdz 665 000.

Tāpat plānots sākt olu pārstrādi, ražošanu papildinot ar jaunām ražošanas iekārtām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā skaidro, ka, pateicoties gan darbības apmēru, gan rentabilitātes pieaugumam, “APF Holdings” EBITDA kāpums plānots no aptuveni diviem miljoniem eiro pērn līdz 8,5 miljoniem eiro 2025.gadā.

“APF Holdings” valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs skaidro, ka putnkopībā ir augstas fiksētās izmaksas, kuras maz ietekmē ražošanas apmērus, tādējādi, pārsniedzot 100 miljonu olu ražošanu gadā, uzņēmums pelna vairāk no katra nākamā saražotā olu miljona.

Tāpat uzņēmumā piebilst, ka “APF Holdings” jaunajās dējējvistu novietnēs tiks ražotas “kūtīs dētās” olas nevis sprostos turēto vistu olas, jo Latvijā, Eiropā un citviet pasaulē aug pieprasījums pēc “kūtīs dētajām” olām, turklāt no 2025.gada lielveikalu tīkli arī Latvijā plāno pāriet tikai uz kūtīs dēto vai brīvos apstākļos turētu vistu olām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Adamovičs norāda, ka “APF Holdings” izaugsmes plānos liela nozīme būs arī eksportam, jo 21 no 36 Eiropas valstīm patērē vairāk olu, nekā saražo. “Piemēram, Vācijā ir Eiropā lielākais olu iztrūkums, kur tiek importēts vairāk nekā 320 000 tonnu olu gadā. Arī tādas valstis kā Lielbritānija, Beļģija, Itālija un pat kaimiņvalsts Igaunija ir nozīmīgi olu importētāji, nevis eksportētāji,” viņš atzīmē.

“APF Holdings” valdes priekšsēdētājs uzsver, ka koncerna mērķis ir kļūt par pilnīgu aprites ražošanas modeļa piemēru, kur ražošanas resursi tiek izmantoti videi draudzīgi un vairākkārtīgi.

Uzņēmumā informē, ka saistībā ar plānoto akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) “APF Holdings” finanšu jautājumos konsultē “Signet Bank”, bet juridiskajos jautājumos – zvērinātu advokātu birojs “Eversheds Sutherland Bitāns”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.