Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā nav palu ūdeņu radītu problēmu

Alūksnes novadā applūstoša teritorija mēdz būt novērojama Melnupes palienē. Attēlā – 2019. gada plūdi. Foto: Zeltiņu vietne “Facebook”

Visa Latvija seko līdzi plūdu situācijai Jēkabpilī, kur šodien ūdens līmenis Daugavā turpina samazināties, taču situācija joprojām ir kritiska. Tas rada jautājumus – kā varam palīdzēt jēkabpiliešiem un kāda situācija ir pašu mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāta, vai arī Alūksnes novada pašvaldība iesaistījusies palīdzības sniegšanas pasākumos Jēkabpils novadā, Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka stāsta, ka patlaban konkrēta palīdzība nav sniegta. “Redzam, ka kolēģi Jēkabpils pašvaldībā strādā ļoti profesionāli,” viņa vērtē.

Palīdzības sniegšanā var iesaistīties katrs individuāli, šim nolūkam atvērta arī ziedojumu iespēja “Palīdzība plūdos cietušajiem Jēkabpilī” vietnē “Ziedot.lv.”

Jautāta par situāciju mūspusē, E. Aploka stāsta, ka šobrīd nav saņemti signāli, ka novadā būtu radušās palu ūdeņu radītas problēmas. “Pašvaldībā ir apzināts, ka novada teritorijā pavasarī applūstošas teritorijas ir novērojamas Pededzes un Melnupes palienēs. Tās ir teritorijas Pededzes, Jaunalūksnes, Malienas, Mālupes, Zeltiņu, Jaunannas un Ilzenes pagastos. Alūksnes novada pagastu apvienības pārvaldes ēku un teritoriju pārziņiem (saimniekiem) ir uzdots sekot līdzi ūdens līmeņa izmaiņām pagastu teritorijā, nepieciešamības gadījumā brīdināt iedzīvotājus un informēt pārvaldi par nepieciešamo rīcību. Tāpat uzdots pastiprinātu uzmanību pievērst tiltu, caurteku un citu hidrobūvju stāvoklim,” stāsta E. Aploka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.