Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties kolektīvajai izbraukuma balstvakcinācijai

Foto: pixabay.com

Lai mazinātu Covid-19 vīrusa izplatību, tostarp arī īpaši lipīgā omikron paveida izplatību, un pasargātu iedzīvotājus no smagas saslimšanas un hospitalizācijas, Nacionālais veselības dienests aicina kolektīvus pieteikties izbraukuma balstvakcinācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīvā pieteikšanās balstvakcinācijai (izvēloties vienu no kolektīvu vakcinācijas veidiem):

• veikt kolektīva vakcināciju kādā no tuvākajiem vakcinācijas iestādes kabinetiem, rezervējot dienu un laiku kolektīva vakcinācijai;

• izvēlētā uzņēmuma vai iestādes adresē, ja personu skaits ir lielāks par 25, izvēloties kādu no izbraukuma pakalpojumu sniedzējiem konkrētā administratīvā teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par kolektīvo pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19 ir pieejama šeit: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/informacija-par-kolektivo-pieteiksanos-vakcinacijai-pret-covid-19-0

Epidemiologi uzsver, ka balstvakcinācija ir viens no efektīvākajiem risinājumiem cīņā pret augstu saslimstību, kas mazina transmisiju īstermiņā un potenciāli arī ilgtermiņā.

Balstvakcinācija pasargā no smagas slimības gaitas un nāves, taču tā pilnībā nenodrošinās iespēju neinficēties ar vīrusu vispār. Jo lielāks iedzīvotāju skaits būs balstvakcinējies, jo lielāka iespēja, ka slimība mazāk izplatīsies sabiedrībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balstvakcinācija spēj pastiprināt cilvēka imūno atbildi uzreiz, aizsargājošais efekts pēc vakcinācijas veikšanas ir jau nākamajā dienā.

Balstvakcinācijas saņemšanas nosacījumi:

Janssen vakcīnu saņēmušās personas – divus mēnešus pēc 1.potes;

Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu saņēmušās personas – trīs mēnešus pēc 2.potes;

Comirnaty (Pfizer-BioNTech) vai Spikevax (Moderna) vakcīnas saņēmušās personas – trīs mēnešus pēc 2.potes;

• Covid-19 pārslimojušas personas un vakcinējušās ar vienu poti – trīs mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais);

• Covid-19 pārslimojušas personas un vakcinējušās ar divām potēm – sešus mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais) pēc pirms vakcinācijas konsultācijas ar ārstniecības personu.

• Personas ar novājinātu imunitāti un vakcinējušās ar trīs potēm – sešus mēnešus pēc 3.potes;

• Neveic jauniešiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.