Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Adleru no amata tomēr neatstādina

Šodien notika Alūksnes novada domes ārkārtas sēde, kurā lēma par domes priekšsēdētāja Dzintara Adlera (JV) atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Demisijas pieprasījumu pēc deputāta Vernera Kalēja (JKP) ierosinājuma izstrādāja, parakstīja un domē iesniedza deputāti Arturs Dukulis (ZZS), Aivars Fomins (“Vidzemes partija”/LRA), Laimonis Sīpols (“Vidzemes partija”/LRA), Druvis Mucenieks (ZZS), Modris Lazdekalns (ZZS), Artūrs Grīnbergs (ZZS) un V. Kalējs.

“Par” balsoja tikai pieprasījumu iesniegušie septiņi deputāti, “pret” Dz. Adlers, Jānis Skulte, Ilze Līviņa, Maruta Kauliņa, Līga Langrate, Jānis Sadovņikovs, Modris Račiks, Druvis Tomsons.

ZZS deputāti uzsver, ka jautājums par Alūksnes novada skolu tīkla optimizāciju ir parādījis domes priekšsēdētāja Dz. Adlera nespēju veidot kvalitatīvas diskusijas ar sabiedrību un ieklausīties sabiedrības viedoklī. ZZS uzskata, ka 5.aprīļa domes ārkārtas sēde bija nepatīkams pārsteigums visiem novada iedzīvotājiem, kuri cerēja vēl iesniegt savus priekšlikumus skolu tīkla sakārtošanas procesa uzlabošanai, jo publiski domes priekšsēdētājs bija dalījies ar informāciju, ka jautājums par skolu tīklu jāpieņem līdz 1.jūlijam, norāda domes priekšsēdētāja demisiju pieprasījušie deputāti. Dz. Adlera paustais viedoklis 5.aprīļa domes ārkārtas sēdē par skolu tīkla jautājuma izskatīšanas gaitu un paziņojums par deputātu nepieciešamību, kā arī vēl iepriekš minētā rīcība ir pretrunā ar demokrātiskajām vērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada domē strādā 15 deputāti no sešu partiju sarakstiem. Domes koalīciju veido trīs “Jaunās vienotības” deputāti, trīs “Konservatīvo” deputāti, kā arī divi nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” deputāti un viens “Latvijas attīstībai” deputāts.

Vairāk par ārkārtas domes sēdi – rītdien laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.