Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

95% no autobusos un vilcienos kontrolēs konstatētajiem pārkāpumiem saistīti ar biļešu tirdzniecību

2020. gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos tika veiktas vairāk nekā 1300 pārbaudes, tai skaitā 124 tika veiktas ārkārtējās situācijas laikā, lai pastiprināti pārbaudītu to, kā uzņēmumi ievēro noteiktos piesardzības pasākumus. Kopumā pārkāpumi konstatēti 5% no kopējā pārbaužu skaita. “Alūksniešiem.lv” pavēstīja VSIA Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Unsplash

Foto: Unsplash

Kopumā no visiem autobusos un vilcienos konstatētajiem pārkāpumiem 95% bija saistīti ar biļešu tirdzniecību. Visbiežāk kontrolieri konstatēja to, ka pasažierim netiek izsniegta biļete; biļeti pasažieriem izsniedz tikai īsi pirms kontroles iekāpšanas autobusā; pasažieriem tiek izsniegta braucienam neatbilstoša biļete. Tāpat bijuši vairāki gadījumi, kad autobusa vadītājs apzināti pabrauc garām kontrolieriem, neuzņemot tos autobusā.

Visbiežāk biļešu tirdzniecības pārkāpumi konstatēti Pierīgā, piemēram, maršrutā Rīga–Sloka, Rīga–Jaunķemeri, Rīga–Olaine, Rīga–Ķekava, Rīga–Baldone, Rīga–Upeslejas. Vismazāk pārkāpumu tiek pieļauti Latgales reģionā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar analogu periodu pērn un 2018. gadā, pārkāpumu skaits ir samazinājies par attiecīgi 28% un vairāk nekā 50%.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.