Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kāda rutīna jāievēro, ja vēlies iegūt sportisku un veselīgu ķermeni?

Katru cilvēku var apsveikt par to, ka vēlas iegūt lielisu, sportisku un veseligu ķermeni. Bet to nav tik viegli uzturēt sportiskā un veselīgā stāvoklī. Var droši teikt to, ka, ēdot neveselīgu pārtiku un visu dienu nedarot neko un pat neizkustoties, nevar iegūt veselīgu un sportisku ķermeni. Tas tik vienkārši nenotiek. Tāpēc vajag bieži vien vingrot, sportot un veselīgi ēst. Līdz ko ir tas ir paveikt, iegūts tiešām sportisks un veselīgs ķermenis, tad ir jāturpina ievērot dažāda lietas, lai spētu šāda veida ķermeni noturēt. Tas nemaz nav tik grūti, kā citiem liekas, bet ir jāpiestrādā no sākuma, lai varētu ieiet rutīnā. Vajag tikai motivāciju. 

Katram cilvēkam vajadzētu vingrot katru dienu, vismaz stundu, bet, ja vēlas, tad var arī vairāk. Nav sevi jāmoca ar skriešanu, bet tā ikdienas dzīvē ir jābūt mērenām fiziskām aktivitātēm. Ja ir vajadzība atbrīvoties no dažiem liekiem gramiem vai kilogramiem, tad ir jāveic intensīvākus treniņus, kā piemēram, vajag doties pastaigā ātrā solī. Var arī skriet un veikt dažādus noteiktus intervālus sprintā vienas stundas laikā. Piemēram, var iesildīties 15 minūtes un sprintot 2 vai 3 minūtes, un tā visu laiku, līdz stunda ir galā. Tikai katram cilvēkam vajag sekot līdzi šāda veida treniņiem, jo, ja rodas stipras sāpes, tad nevajag turpināt tik intensīvu treniņu, tad vajag samazināt ātrumu sprintā. Galvenais, pēc šāda veida treniņiem ir jāizstiepjas un pēc katra treniņa jāēd tādas maltītes, kurā ir pienācīgs daudzums ar olbaltumvielām. Tās palīdzēs atjaunot muskuļus, nevis taukus. 

Ar treniņiem vien nepietiks, lai noturētu savu ķermeni veselīgu un sportisku. Neatkarīgi no tā, ck slikti katrs cilvēks vēlas ēst saldumus, nevis veselīgu pārtiku, ir jāmēģina atturēties no saldumiem. Cukurs, kas ir saldumiem, neļauj iegūt formu pēc kāda tiecas cilvēki. Pat ja tas ir vienkārš šokolādes batoniņš. Apēdīs vienu un tad jau sekos nākamais. Augļi un dārzeņi ir vislabākais uzturs, kad stiprinat savu formu un mēģinat to noturēt tādu, kādu vēlaties. Vajadzētu pieturēties pie liesas gaļas, kā piemēram, tītars un vista. Lieliski ir arī savam uzturam pievienot jūras veltes, kā piemēram garneles un citas jūras veltes. Būtu lieliski, ka uzturam varētu pievienot kolagēnu. Kolagēns ir proteīns, kas palīdz matiem, nagiem, kauliem un citām ķermeņa vietām. Ja trūkst enerģija, tad lieliski noder L-arginīns (AAKG). Šis uztura bagātinātājs uzlabos asinsriti un palielinās enerģijas līmeni, kas palīzēs vingrot un veikt dažādus treniņus. 

Katram cilvēkam vajadzētu sekot līdzi kalorijām un uzturam dienā. Tas ir noderīgi, ja tiek plānoti treniņi un arī maltītes, kas tiks uzņemtas pirms un pēc treniņiem. Ar pareizu uzturu un noteiktajiem treniņiem var noturēt savu ķermeni sportiskā un veselīgā stāvoklī. Tikai nevajadzētu izlaist vairāk par vienu vai divām dienām treniņus. Tas nāks par sliktu un var pat aiziet pat līdz tam, ka treniņi aizvien retāk un retāk notiek. Tāpēc svarīga atslēga ir izvirzīt mērķus un saglabāt pozitīvu domāšanu. Ja būs pozitīvs cilvēks, tad varēs piespiest sevi iegūt tādu formu, kādu vienmēr ir vēlējies. Vajadzētu iegaumēt to, ka papildus maltītēm, treniniem un motivācijām, ir vajadzīgs labs miegs arī. Vajag noteikti labi izgulēties – sešas līdz astoņas stunda miega vajadzētu. Tā var uzturēt savu ķermeni veselīgu un sportisku. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.