Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina veidot pieslēgumus centralizētajai kanalizācijas sistēmai

Visiem mājsaimniecību īpašniekiem, kuru īpašumos darbojas decentralizētā kanalizācijas sistēma, līdz šā gada jūlijam tā obligāti jāreģistrē. SIA “Rūpe” valdes loceklis Artis Sviklis un komunālinženieris Jānis Romers aicina iedzīvotājus maksimāli izmantot pašvaldības piedāvāto iespēju pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai vietās, kur tas iespējams, kā to pērn izdarīja arī Kārļa ielas iedzīvotāji Alūksnē.

Visiem mājsaimniecību īpašniekiem, kuru īpašumos darbojas decentralizētā kanalizācijas sistēma, līdz šā gada jūlijam tā obligāti jāreģistrē, bet, ja tā neatbilst noteikumiem, problēmas jānovērš līdz 31. decembrim. To nosaka Ministru kabineta “Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu”, kā arī Alūksnes novada pašvaldības izdotie saistošie noteikumi. Alūksnes novada pašvaldība decentralizētās kanalizācijas sistēmu pirmreizējo reģistrāciju deleģējusi pašvaldības uzņēmumam SIA “Rūpe”. Diemžēl pašlaik vēl iedzīvotāju aktivitāte decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrācijai ir neliela. Taču SIA “Rūpe” un Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus pēc iespējas vairāk izmantot iespēju un pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai vietās, kur tas ir iespējams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veido reģistru

Lai nodrošinātu mājsaimniecībās esošo decentralizēto kanalizācijas sistēmu apkopošanu, SIA “Rūpe” veido reģistru.

“Lai par to iespējami vairāk informētu novada iedzīvotājus, esam izstrādājuši informatīvu bukletu, ko maksimāli izplatām vietās, uz kuru ēku saimniekiem tas attiecas. Izlasot un iepazīstoties ar šo informāciju, ikviens var izprast, kā turpmāk jārīkojas tām personām, kuras savus īpašumus nav pieslēgušas centralizētajiem kanalizācijas tīkliem. Plaša informācija par šo tēmu ir pieejama arī SIA “Rūpe” mājas lapā internetā www.rupe.lv, tā bija publicēta pašvaldības informatīvajā izdevumā, kā arī vietējā presē,” stāsta SIA “Rūpe” valdes loceklis Artis Sviklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs sistēmas

Savu decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašnieks var reģistrēt, ierodoties personīgi SIA “Rūpe”, Brūža ielā 6 -1, Alūksnē. “Pēc reģistrācijas uzņēmuma darbinieki to apsekos, lai konstatētu, kāda veida kanalizācijas tvertne ir konkrētajā īpašumā,” norāda A. Sviklis. Pavisam iespējamas trīs veidu decentralizētās kanalizācijas sistēmas – krājtvertnes, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas un septiķi.

“Tie, kuri izbūvē jaunas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, tās nekavējoties arī reģistrē. Grūtāk ir ar vecajām, vēl padomju laikos ierīkotajiem septiķiem un krājtvertnēm, jo iedzīvotāji domā, ka šie noteikumi neattiecas uz viņiem, lai gan par asenizācijas pakalpojumiem interesējas un to sniegšanu piesaka kāds gandrīz katru dienu,” norāda A. Sviklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Regulāri asenizācijas pakalpojumi nepieciešami tajos īpašumos, kur ierīkotas krājtvertnes, jo tur uzkrājas visi mājsaimniecībā lietotie kanalizācijas notekūdeņi.

Savukārt caur septiķi notekūdeņi attīrās un iedrenējas zemē, ietek novadgrāvī vai kur citur.

Alūksnes pilsētā un Alūksnes novada pagastā esošā nekustamā īpašuma īpašniekam vai valdītājam līdz 1. jūlijam jāiesniedz SIA “Rūpe”, ja tāds viņam ir, pirmreizējais decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas apliecinājums.

Asenizāciju veic ik dienu

Visās teritorijās, kur attiecināmi Alūksnes novada domes saistošie noteikumi par decentralizēto kanalizāciju, asenizācijas pakalpojumus – nosēdbedru vai krājtvertņu iztukšošanu – var veikt tikai tie uzņēmēji, kuri reģistrēti Asenizatoru reģistrā. Te nederēs slēgt līgumu ar zemnieku, kurš to solās izvest uz saviem laukiem vai kur citur.

VIENA AUTOMAŠĪNA. SIA “Rūpe” pašlaik piedāvā tikai vienas asenizācijas automašīnas pakalpojumus, un tas ir pilnīgi pietiekami.
Foto: no SIA “Rūpe” arhīva

SIA “Rūpe” ir reģistrēta Asenizatoru reģistrā, un tās īpašumā ir divas asenizācijas automašīnas, lai gan asenizācijas pakalpojumus ikdienā veic tikai viena no tām, kas ir pilnīgi pietiekami. “Otra automašīna ir rezerves gadījumiem, lai aizstātu to, kurai darba gaitā var būt nepieciešams remonts,” stāsta SIA “Rūpe” komunālinženieris Jānis Romers.

Konkrētu vienas krājtvertnes izvešanas samaksu jau iepriekš paredzēt nav iespējams, tā summējas gan no tvertnes tilpuma, gan attāluma, un cenas svārstās no 20 eiro līdz 70 eiro par vienu asenizācijas reizi.

Jautāts par to, cik reizes gadā katrai mājsaimniecībai jāpiesaka savas kanalizācijas krājtvertnes iztukšošana, SIA “Rūpe” J. Romers norāda, ka vienreiz gadā obligātā apkope noteikta septiķiem, bet pārējām – atkarībā no tā, cik iedzīvotāju mīt konkrētajā mājsaimniecībā, cik bieži lieto kanalizācijas sistēmu, cik liela ir krājtvertne, bet vietās, kur ir centralizētais ūdensvads, tas būs atkarīgs no ūdens patēriņa mēnesī.

“Ja mājsaimniecībā ierīkots krājrezervuārs un kanalizāciju iedzīvotāji lieto regulāri, asenizācija nepieciešama ļoti bieži. Protams, pievērsīsim uzmanību vietām, kur asenizācija vispār netiek veikta, lai gan cilvēki dzīvo un kanalizācijas sistēmu lieto, veiksim kontroli. To prasa arī Valsts Vides dienests, kam regulāri sniedzam dažādas ar kanalizācijas notekūdeņiem saistītas atskaites,” piebilst A. Sviklis.

Aicina pieslēgties

Tomēr SIA “Rūpe” vadība un Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus maksimāli pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai gan pilsētā, gan laukos, kur tas ir iespējams. Protams, tie īpašuma saimniekam ir ievērojami izdevumi, taču šim nolūkam var iegūt arī pašvaldības līdzfinansējumu. Lai to saņemtu, jāvēršas novada pašvaldībā.

Lai pieslēgtos centralizētajai kanalizācijas sistēmai, īpašuma saimniekam vispirms ir jāveic topogrāfija, jāsagatavo tehniskais projekts un jāpiesaista būvnieks, kas šo darbu veiks. “Iespējams, pieprasījums pēc pieslēguma centrālajam kanalizācijas tīklam būtu lielāks, ja projekta izpildei būtu atviegloti noteikumi. Daudzi cilvēki patiešām arī izmanto pašvaldības līdzfinansējumu, lai šo projektu realizētu. Tāpat arī SIA “Rūpe” ir pretimnākoša un piedāvā iespēju noslēgt vienošanos par samaksu,” informē A. Sviklis.

Iespēju daudz

2019. gadā SIA Rūpe” ir pabeigusi būvdarbus Eiropas Savienības fonda īstenotājā projektā“Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Alūksnē, III kārta”. Uzņēmums ūdensvada un kanalizācijas pievadus izbūvēja līdz katra privātīpašuma robežai vai tā saucamajai sarkanajai līnijai, tālāk īpašniekam izbūve līdz namīpašumam jāveic par saviem līdzekļiem. Pie tam projektā ir nosacījums, ka pēc tā realizācijas būvniekam iela jāsakārto un jāatstāj tādā pašā stāvoklī, kā tā bija, vai jāuzlabo, nedrīkst atstāt sliktākā stāvoklī.

“Pēdējā laikā Alūksnē centralizētās kanalizācijas ierīkošanu esam veikuši Miera, Helēnas ielas posmā no Ganību ielas līdz Augusta ielai, Kārļa, Krišjāņa Barona, Gulbenes, Šķūņa, Rijukalna ielas posmā no Ojāra Vācieša līdz Valkas ielai, Rijukalna ielas posmā no Valkas līdz Kanaviņu ielai. Iespēja pieslēgties ir arī Valkas, Merķeļa un Brīvības ielu mājsaimniecībām. Pašlaik notiek projektēšanas darbi kanalizācijas tīklu izbūvei Siguldas ielā posmā no Siguldas ielas 6a līdz Pils ielai, jo pārējiem šīs ielas māju īpašniekiem jau ir iespēja pieslēgties centralizētajiem kanalizācijas tīkliem. Tiklīdz projekts būs izstrādāts un saskaņots būvvaldē, varēsim uzsākt tā realizāciju,” saka uzņēmuma vadītājs.

Ir vēl ielas, kur nav

SIA “Rūpe” regulāri seko Vides un reģionālās attīstības ministrijas jaunumiem, kas sniedz iespējas pieteikties Kohēzijas fonda līdzfinansējuma saņemšanai šo centralizēto kanalizācijas tīklu izbūvei ielās. Lai iegūtu Eiropas Savienības līdzfinansējumu, uzņēmumam jāapzina to ielu iedzīvotāji, kuri būs gatavi pieslēgties centrālajai kanalizācijas sistēmai, un būs vislielākais interesentu skaits. “Nelieli posmi palikuši, piemēram, Latgales, Ausekļa, Ojāra Vācieša, Krišjāņa Barona ielās, Mežinieku ielā, kur iedzīvotājiem tomēr vēl, lai gan interese par to ir, nav iespēju pieslēgties centralizētajiem kanalizācijas tīkliem. Taču vietās, kur bija vislielākā atsaucība, izbūvējām šos pievadus,” saka uzņēmuma vadītājs. Darbus veic gan paši SIA “Rūpe” darbinieki, gan maģistrālo tīklu izbūvei veic iepirkumu par ārpakalpojumu. Centralizētie kanalizācijas tīkli pieejami arī novada pagastu centros. Attālākajās ēkās izmanto septiķus vai krājtvertnes, jaunbūvēs ierīkotas bioloģiskās kanalizācijas iekārtas.

Nākotnē arī mazdārziņos

Pilsētas teritorijā ietilpst arī mazdārziņu teritorija. Mazdārziņos lieto sezonālo vietējā centralizētā ūdensvada ūdeni, ko īpašumiem piegādā no ezeriem. “Pašlaik mazdārziņos izmanto decentralizēto kanalizāciju. Tomēr teritorija ietilpst pilsētā, un, ja gadījumā tur būs nepieciešamība ierīkot centralizēto pilsētas ūdensvadu, pašreizējie ūdensvada tīkli vairs nederēs. Šim nolūkam būs nepieciešami ļoti lieli finanšu ieguldījumi. Taču, ja laika gaitā mazdārziņu teritorija pārtaps par dzīvojamo rajonu, sadarbībā ar pašvaldību šis jautājums būs jārisina,” domā A. Sviklis.

Pašvaldība atbalsta
Alūksnes novada pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis stāsta, ka pašvaldība atbalsta dzīvojamās mājas pieslēgšanas izdevumus centralizētajai kanalizācijai vai zemes gabalam, kuram izsniegta atļauja dzīvojamās mājas būvniecībai. Atbalstu var saņemt 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 750 eiro vienam pieslēgumam. Kad īpašuma saimnieks izrāda interesi par pieslēgšanos centralizētajai kanalizācijai, SIA “Rūpe” izvērtē pieslēgšanās iespējas un izsniedz tehniskos noteikumus. Taču pašvaldība aicina savu izvēli paust savlaicīgi, jo paiet zināms laiks dokumentu sakārtošanai. “Priecē, ka šogad par to izrāda interesi arī mājsaimniecību īpašnieki pagastos. Saprotu, ka laukos šīs ierīkošanas izmaksas ir ievērojami lielākas nekā pilsētā, aptuveni 3000 līdz 4000 eiro, jo, iespējams, centralizētās kanalizācijas pievads ir tālu no mājām. Tad 750 eiro pašvaldības atbalsts šķiet mazs. Taču SIA “Rūpe” ir pretimnākoša un labprāt ar īpašnieku slēdz arī nomaksas līgumu, un cilvēki labprāt to izmanto,” skaidro I. Berkulis.

Māja veca, nav iespēju
Valentīna un Rolands Jakobsoni, dzīvo Kārļa ielā Alūksnē:
“Jā, mūsu ielā ir izbūvēta centralizētā ūdensapgāde un kanalizācijas sistēma. Tie iedzīvotāji, kuri vēlējās, varēja tai pieslēgties. Kanalizācijas notekūdeņus arī mēs pieslēdzām centralizētajai kanalizācijas sistēmai. Toties tualetei izmantojam krājtvertni, kas atrodas mājas pagalmā, un kā minimums divas reizes gadā piesakām SIA “Rūpe” asenizācijas pakalpojumu. Projekts ir ļoti labs, un mēs labprāt izmantotu iespēju arī tualeti pieslēgt centralizētajai kanalizācijas sistēmai, taču māja ir veca un, lai to izdarītu, nepieciešami lieli ieguldījumi. Dzīvojam vecāku mājā, kura kurināma ar malku, tajā savulaik ierīkota sausā tualete, kuru nav iespējams ziemā saglabāt siltu. Lai tagad to pārbūvētu, tā jāsiltina, jālauž grīdas, nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, kuru mums nav. Iespējams, to izdarīs nākamās paaudzes, kas dzīvos šajā mājā.”

Ir ļoti pateicīga
Linda Berkule, saimnieko Ziemeru pagasta “Akmentiņos”:
“Jāatzīst, ka mūsu mājai kanalizācijas pirms tam nebija vispār. Mūsdienās tualete cilvēkam ir pirmā nepieciešamība. Uzzinot par pašvaldības piedāvāto iespēju, abas ar māsu Danu nolēmām painteresēties par to, kā ierīkot un pieslēgties Ziemera pagasta centralizētajai kanalizācijas sistēmai. Biju ļoti laimīga, kad SIA “Rūpe” man apstiprināja, ka tas ir iespējams. Protams, varējām mājā ierīkot arī bioloģisko kanalizācijas sistēmu vai krājtvertni, bet tās nākotnē būtu problēmas ar asenizācijas pakalpojumu izmantošanu un uzturēšanu kārtībā.
Esmu ļoti pateicīga pašvaldībai, ka piedāvāja šo iespēju. Tāpat bija liels prieks sadarboties ar projektētāju Māri Faustu un SIA “Rūpe” darbiniekiem, jo visi bija ļoti zinoši, atsaucīgi un profesionāli paveica savu darbu. Izstāstīja un palīdzēja arī ar dokumentu sagatavošanu, jo par to pirms tam nebiju lietas kursā.
Māja no centralizētās kanalizācijas pievada atrodas samērā tālu, tādēļ izdevumi, lai tai pieslēgtos, bija lieli. Šim nolūkam iztērējām apmēram 2900 eiro, kur 750 eiro bija pašvaldības līdzfinansējums, un šo naudu no pašvaldības jau esam saņēmušas. Liels paldies!”

Uzziņai

Alūksnes novada pašvaldība līdzfinansējusi pieslēgšanos centralizētajai kanalizācijai

GadspieteikumiKopējā summa eiro
2017.159128
2018.3322 916
2019.4125 415
2020.2716 843
2021.2215 837
Avots: Alūksnes novada pašvaldība

Decentralizētās kanalizācijas sistēmas veidi
Rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (bioloģiskās kanalizācijas sistēmas), kuras attīrītos notekūdeņus novada vidē un kopējā jauda ir mazāka par 5 m3/diennaktī.
Septiķis ar divām vai vairāk kamerām, kur notekūdeņus pēc septiķa vidē novada caur speciāli ierīkotu infiltrācijas sistēmu (filtrācijas laukiem, apakšzemes filtrējošām drenām, smilts grants filtriem, filtrācijas grāvjiem vai akām, un kas izbūvēts atbilstoši būvniecību regulējošiem normatīvajiem aktiem.
Notekūdeņu krājtvertne (jebkurš rezervuārs, nosēdaka vai izsmeļamā bedre, pārvietojamā tualete, sausā tualete), kurās uzkrājas neattīrīti notekūdeņi vai kanalizācijas sistēmu atkritumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.

Situs Togel 4D Bo Togel Bandar Togel Deposit Pulsa hondatoto Agen Togel Deposit Ovo Togel Bet 100 Perak Bandar Togel Terbesar Toto Togel Bandar Togel Daftar Bandar Togel Terbesar agen togel deposit ovo situs togel 4d Slot Bonus 100 Situs Judi Slot Terbaik Slot Gacor Slot Pragmatic Link Slot Gacor Dingdong Togel Slot Deposit Pulsa Situs Slot Judi Online Agen Slot Online BO Togel 5 Bandar Togel Terpercaya Agen Togel Bet 100 Perak Toto Togel Agen Togel Resmi Bandar Togel Deposit Pulsa Dingdong Togel Situs Togel Terbesar Bandar Darat Togel Togel Toto Online Togel Singapore BO Togel Bet 100 Perak Agen Togel Deposit Pulsa Situs Bandar Togel Hadiah 4D 10 Juta 10 Situs Togel Terpercaya 5 Bandar Togel Terpercaya Situs Slot Deposit Pulsa Agen Slot Online Togel Hari Akun Slot Bet Game Situs Judi Slot Situs Judi Slot Resmi Game Slot Slot Game Bonus New Member 100 Agen Togel terpercaya 10 Situs Togel Terpercaya Agen Togel Online Agen Togel Singapore Togel Toto Macau Situs Togel Terpercaya 10 Situs Togel Terpercaya Situs Bandar Judi Togel Situs Togel BRI Online 24 Jam situs togel dan slot SITUS TOGEL DEPOSIT VIA DANA situs togel terbaik 5 bandar togel terpercaya bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya BANDAR TOGEL HADIAH 4D 10 JUTA Situs Slot Bet 100 Perak situs bandar togel terpercaya Bandar Togel Deposit Pulsa Situs Slot Situs Slot deposit Pulsa Agen Slot Dan Togel Toto Slot Bandar Togel Hadiah 4D 10 Juta Situs Togel Online Situs Slot Togel Terlengkap Agen Slot BO Togel Agen Togel Online Situs Bandar Togel Dan Slot Situs Togel Togel Deposit Pulsa Slot Gacor Bandar Togel Lengkap Situs Slot 5 Bandar Togel Terpercaya Bo Togel dan Slot Toto Togel Judi togel Togel Hadiah 2D 100rb Bandar Togel Dan Slot Togel Bet 100 Lotre Togel bandar darat togel 5 bandar togel terpercaya Situs Togel Terpercaya bandar judi terpercaya Bandar Togel Terbesar Bandar Togel Online bandar togel bandar togel terpercaya hadiah terbesar judi togel bandar togel terbesar situs judi online bandar togel terbesar Togel Online Bandar Togel Bolak Balik Dibayar Bandar Togel Lengkap situs togel Bandar Togel Togel Hadiah 4d Terbesar bandar togel hadiah terbesar Bandar Togel Hadiah 4d Terbesar judi togel Togel Online Terbaik Situs Togel Terbesar Bandar Lotre Togel Togel Kamboja Dingdong Togel Bandar Togel Terbesar dan Terpercaya Bandar Togel Terpercaya Daftar Bandar Togel Togel Deposit Via Dana 5 Bandar togel terpercaya agen togel terpercaya slot online Situs Bonus New Member Slot Gacor 10 Situs Bandar Togel Slot Online Agen Slot Online Slot Pragmatic Slot Pragmatic Agen Togel Lengkap Bandar Togel Hadiah 4d 10 Juta Slot Resmi Bo Togel Situs Togel Terpercaya 5 Bandar Togel Terpercaya Agen Bo Togel Bandar Togel Slot Pragmatic Judi Slot Pragmatic agen togel online Agen Togel Terpercaya toto togel 5 Bandar Togel Terpercaya Bandar Togel Terpercaya Bandar Togel Online Situs Togel Resmi Agen Slot Judi Slot Online 10 Situs Togel Terpercaya Slot Pulsa Tanpa Potongan Situs Slot Gacor Bo Togel Togel deposit pulsa Agen Judi Slot Online Terpercaya Situs Slot Gacor Mesin Slot Bandar Togel dan Slot Agen Judi Slot Pragmatic Slot Online Via Dana Link Slot Gacor Situs Game Slot Online SITUS SLOT ONLINE GAME SLOT Agen Togel Terpercaya Bandar Togel Slot Bandar Togel dan Slot Bandar Togel Terpercaya Hadiah 4d 10 Juta Bo Togel Bandar Togel Deposit Pulsa Bandar Togel Terpercaya Bandar Togel Hadiah 2d 100rb Slot Pragmatic 5 Bandar Togel Terpercaya Bandar Darat Togel Bandar Togel Dan Slot Bandar Togel Hadiah 2d 100rb Bandar Togel Hadiah Terbesar Bandar Togel Lengkap Bandar Togel Online Bandar Togel Terbesar Daftar Bandar Togel Tertua Agen Slot Bonus 100 Agen Togel Mesin Slot BANDAR TOGEL HADIAH 2D 100RB Bandar Togel 77 TOTO SLOT 5 Bandar Togel Terpercaya 5 Bandar Togel Terpercaya 2022 Situs Judi Slot Terbaik Bandar Darat Togel Bandar Lotre Togel Bandar Togel Bet 100 Rupiah Bandar Togel Bet 100 Bandar Togel Hadiah 4d 10 Juta Terpercaya BANDAR TOGEL HADIAH 4D 10 JUTA Bandar Togel Terpercaya BANDAR TOGEL TERPERCAYA HADIAH TERBESAR Bandar Togel Terbesar BANDAR TOGEL LENGKAP Bandar Togel Hadiah Full Togel Online Bandar Togel Resmi Bandar Togel Terbaik Bandar Togel Terbesar Situs Slot Online Bandar Judi Slot Online BANDAR JUDI SLOT ONLINE BANDAR TOGEL TERPERCAYA KUMPULAN SITUS JUDI SLOT 4D Situs Bandar Togel Hadiah 4d 10 Juta LINK BANDAR SLOT TERPERCAYA Daftar Bandar Togel Terbesar Dan Terpercaya Daftar Bandar Togel Tertua Dingdong Togel Daftar Situs Judi Slot Online BANDAR TOGEL TERPERCAYA AGEN JUDI SLOT ONLINE TERPERCAYA DAFTAR JUDI SLOT ONLINE Slot Pragmatic BO JUDI SLOT ONLINE DAFTAR SITUS SLOT GACOR Nama Nama Situs Judi Slot Online Terpercaya Togel China Bandar Judi Slot Online SITUS JUDI SLOT DEPOSIT PULSA Situs Slot Deposit Pulsa Togel Kamboja Agen Togel Resmi AGEN SLOT ONLINE Slot Bonus New Member 100 LINK BO TERPERCAYA SITUS SLOT GACOR Slot Gacor Agen Judi Slot Online Resmi DAFTAR NAMA NAMA SITUS JUDI SLOT ONLINE DAFTAR SITUS JUDI SLOT ONLINE AGEN TOGEL RESMI DEPOSIT PULSA Toto Slot Agen Judi Slot Gacor SLOT ONLINE KUMPULAN NAMA SITUS SLOT ONLINE TERPERCAYA Bandar Togel dan Slot GAME SLOT ONLINE Togel Bandar Darat BANDAR TOGEL TERBESAR TOGEL HADIAH PRIZE 123 BANDAR TOGEL TERPERCAYA Agen Slot Online Situs Slot Deposit Pulsa Situs Judi Online Situs Slot Online Situs Judi Togel Situs Judi Slot Online Terpercaya 5 Bandar Togel Terpercaya Toto Slot Agen Judi Slot Online Situs Slot Terbaru Togel Deposit Pulsa Slot Online Situs Judi Slot Online Terpercaya Slot Pragmatic Bandar Togel Bet 100 Perak Situs Slot Slot Deposit Pulsa Slot Mpo Situs Judi Slot Online Slot Online Terbaik dan Terpercaya Game Slot Agen Slot Pulsa Slot Gacor Agen slot dan Togel Agen Judi Slot Online Terpercaya Togel dan Slot Agen Togel Slot Gacor Slot Gacor Agen Judi Slot Online24Jam Slot Gacor Judi Online Judi Slot Online Bo Togel Slot Online Sultanplay Situs Judi Slot Online Situs Mpo Slot Gacor Slot PG Soft Slot Online Sultanplay Situs Togel Online Agen Judi Slot Online Situs Togel dan Slot Online 10 Situs Togel Terpercaya 10 SITUS TOGEL TERPERCAYA Slot Online Terpercaya Joker Slot Bandar Togel Dan Slot Bandar Togel Hadiah Full Bandar Togel Hadiah Terbesar Bandar Togel BANDAR TOGEL TERPERCAYA Akun Togel Resmi Togel Macau Togel Kamboja Slot Deposit 5000 Slot Terpercaya Togel Singapura Toto Macau Nama Nama Situs Slot Online Bandar Togel Kamboja Bandar Togel Terpercaya Togel Hadiah 4d 10 Juta Terpercaya Agen Slot Agen Judi togel Resmi Situs Togel Terpercaya Situs Togel Terbesar Bandar Toto Terpercaya Agen Slot Gacor Togel Hongkong Judi Slot Online Hondatoto Ojktoto agen slot agen togel resmi togel online agen togel terpercaya agen togel slot online bandar togel situs slot bandar togel online judi slot agen bandar togel agen togel situs judi slot slot online 5 bandar togel terpercaya bo togel terbesar agen slot judi togel online agen togel terpercaya situs togel terpercaya slot online bo togel slot online bo togel bo togel agen togel online agen togel online bo togel deposit via pulsa bet 100 tanpa potongan agen togel terpercaya https://www.cansbar.com/cgi-bin/ toto slot bo togel bo togel idn slot bo togel judi togel online slot gacor https://www.veracruzanos.info/wp-admin/js/widgets/ murah slot situs judi slot situs togel resmi daftar bandar togel tertua slot togel togel aman https://www.la-hunaudaye.com/wp-includes/pomo/ bandar togel resmi bo togel situs slot situs slot https://extraderondonia.com.br/extras/video/ togel online bandar togel terpercaya 10 situs togel terpercaya https://wegotpowerfilms.com/music/img/ judi slot online situs slot gacor situs togel deposit via dana situs slot online terbaik 5 bandar togel terpercaya situs slot daftar togel bandar togel lengkap agen slot dan togel terpercaya bandar slot terpercaya dingdong togel agen judi togel situs togel situs judi slot situs togel bandar togel situs togel terpercaya bo togel hadiah terbesar togel 100 perak bo togel terpercaya seratus bandar togel togel 100 situs judi slot online togel hongkong togel sdy situs togel slot 4d bandar togel terbaik togel singapore situs togel terbaik agen togel resmi situs judi slot online bandar togel hadiah 4d terbesar situs slot deposit pulsa agen judi slot online agen judi slot gacor online situs judi slot online togel macau togel macau nama situs togel terpercaya situs bo togel togel kamboja slot mpo situs judi slot terbaik situs judi slot online situs togel situs agen togel judi slot bandar togel online situs judi slot toto sdy togel deposit pulsa 10rb tanpa potongan togel taiwan