Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tiekas jubilejas spēlē

Ar erudīcijas spēli “Prāts. Ārprāts. Saprāts” azartiskā un pozitīvā gaisotnē aizvadīts pirmais pasākums, svinot Alūksnes Bērnu un jauniešu centra (ABJC) 20 gadus un 10 gadus, kopš multifunkcionālā jauniešu centra “PaGalms” mājvieta ir Dārza ielā 8a.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ko zinām par jauniešiem?

Spēle, ko organizēja kādreizējie “Jauno producentu apvienības” dalībnieki, tagad jau studenti Samanta Adlere un Armīns Rēdelis, pulcēja 13 komandas un dažādu paaudžu dalībniekus, kuriem desmit kārtās, katrā atbildot uz pieciem jautājumiem, bija jāparāda savas zināšanas par jauniešiem, jauniešu organizācijām Latvijā un pasaulē, jauniešiem kultūrā, internetā un vēsturē, ABJC un centra realizētajiem projektiem, jaunatnes iniciatīvām, kā arī par erudīcijas spēli “Prāts. Ārprāts. Saprāts”.

Šoreiz draudzīgā sacensībā 1. vietu ieguva “Jaunie producenti”, 2. vietu – “Malēnijas negudrie”, bet 3. vietu – “10 kW radošo citronu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ABJC direktore Eva Aizupe pauda prieku, ka, pateicoties Sanitai un Armīnam, spēle atgriezusies, un tajā satiekas dažādas paaudzes – gan jaunieši, gan kaimiņi no Alūksnes novada Sabiedrības centra – Alūksnes invalīdu biedrības pārstāvji, gan citu erudīcijas spēļu dalībnieki. Viņa arī aicināja uz otru jubilejas pasākumu, kas notiks 31. maijā no pulksten 16.00 centra pagalmā Dārza ielā 8 a un administratīvās ēkas laukumā. Būs gan strītbola sacensības un kāpelēšanas siena, gan radošās darbnīcas un mūsdienu deju koncerts, gan citas aktivitātes, gan arī saldējums un cukurvate!

Izskanēja arī videosveicieni “PaGalma” 10 gadu jubilejā, kuros jaunieši veltīja daudz labu vārdu, pateicoties par iegūtajiem jauniem draugiem, kurus, iespējams, citos apstākļos nesastaptu, par pieredzi un iespējām attīstīties. “Neizsakāms prieks, ka Alūksnē ir tāda vieta, kur strādā tik vienreizēji darbinieki, un jaunieši var darboties, atpūsties neformālā vidē un saņemt nepieciešamo atbalstu savu sapņu realizēšanai. Centram novēlu perfekto balansu starp aizrautīgiem un atbalstošiem darbiniekiem un degošiem un darbotiesgribošiem jauniešiem!” sacīja Karīna, kura sevi pieskaita “PaGalma” pamatiedzīvotājiem.

Vieta, kur gribas atgriezties

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēles organizatori S. Adlere un A. Rēdelis atzina, ka Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs abiem ir svarīgs un tā ir vieta, kur gribas atgriezties. Sanita tagad studē socioloģiju Latvijas Universitātē, bet Armīns – Glāzgovas Universitātē un studiju virziens ir filmas un televīzija.

“Šī spēle man bija svarīga, jo ABJC ir manas otrās mājas. Šis projekts nekad “neizies no mana prāta”, jo bija mans pirmais projekts. Pirmos soļus vienmēr atceras. Pirmā spēle notika 2019. gada 5. aprīlī. Armīns mani iedrošināja, kopā ar mums bija vēl arī Jānis Teters, mūsu filmētājs. Viņš aizgāja tālāk, bet mēs ar Armīnu nolēmām, ka jāturpina, jo cilvēkiem patīk prāta spēles. Arī šajā spēlē, kas ir jau piektā, atmosfēra liecināja, ka nekas pa šiem gadiem nav mainījies. Visi vēl joprojām ir priecīgi uzzinot, ka ir atbildējuši pareizi, par apkārtējiem, ka beigās uzvarējusi draudzība, ka ir tik interesanti jautājumi, kas arī ir ļoti svarīgi. Spēles logo ir smadzenītes, kas smaida, tu ieraugi tās un pašam gribas smaidīt. Pirmajā spēlē bija ļoti piedomāts, lai viss saskan kopā – izvēlējāmies zilu un baltu krāsu, zālē bija zili un balti krēsli, tādās pašās krāsās bija arī balviņas un fons. Šī spēle bija veltīta ABJC 20 gadiem un “PaGalma” 10 gadiem, tādēļ gribējās īpaši noslīpēt jautājumus un lai nav kļūdu. Tajā pašā laikā lai tiem, kuri uzturas šeit bieži, nav pārāk viegli, savukārt tiem, kur te iegriežas retāk, lai ir interesanti atbildēt uz jautājumiem,” savās pārdomās un emocijās dalās Sanita.

Armīns piebilst, ka abi ilgi un rūpīgi gatavojušies spēlei, jautājumi meklēti ilgi, jo lielā tēma – “Jaunieši” – ļoti plaša un tajā pašā laikā šaura, tādēļ 50 jautājumus desmit kārtām nav bijis viegli izdomāt. “Daudzas dienas sēžot un meklējot informāciju internetā, arī pats ļoti daudz uzzināju,” saka Armīns un piebilst: “Šī spēle ir mūsu brends, kas ir ļoti attīstīts, ir nostabilizēts vizuālais tēls, tādēļ svarīgi, lai tas turpinās. Kad uzzināju, ka šajos datumos braukšu uz Latviju, uzrakstīju Evai, ka varētu uzspēlēt prāta spēles. Viņa atbildēja, ka šogad “PaGalmam” ir 10 gadi un varētu sarīkot dzimšanas dienas spēli. Sazinājos ar Samantu vaicāju, vai viņa būtu ar mieru piedalīties kā vecajos laikos. Samanta piekrita,” par jubilejas spēles tapšanu stāsta Armīns.

Abiem lielākais prieks ir par smaidiem spēles dalībnieku sejās, kas liecina, ka tajā patiešām uzvarējusi draudzība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.