Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašam sava barikāžu atceres tradīcija

Šogad aprit 30 gadi kopš Rīgā liesmoja barikāžu ugunskuri. Barikādes ilga no 13. līdz 27. janvārim, kad, saskaroties ar apņēmīgu neatkarības aizstāvju pretestību un nosodošu pasaules reakciju, PSRS vadība atteicās no nodoma izmantot militāru spēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā vēstures notikumā piedalījās daudzi Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji, kuri mūsdienās to atminas pie kopīgiem atmiņu ugunskuriem. Šogad gan mazliet citādāk, bet sirdīs kopā.

Jau desmit gadus par barikāžu laika atmiņu uzturēšanu Ilzenes pagastā rūpējas Dzintars Ceriņš, kurš 1991. gadā sargāja Rīgu un ir gatavs to darīt arī šodien. Pirms desmit gadiem ilzenietis uzsācis pats savu barikāžu atceres tradīciju, māju ceļa galā kurinot ugunskuru un pulcinot ļaudis. Tāds “Mežrozītēs” tapis arī šonedēļ. Barikāžu laiks Dzintaram asociējas arī ar to, ka pirms astoņiem gadiem tieši 20. janvārī piedzima viņa mazdēls Ernests.

Par Dzintara Ceriņa barikāžu atmiņām, dzīvi Ilzenes meža vidū un mazbērniem bagātā vectētiņa prieku – lasiet 22. janvāra laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.