Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes svētkos atklāj Amatu māju

Foto: Sandra Apine

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Apes pilsētas svētku centrālais notikums ir Amatu mājas atklāšana – piepildījies sen lolots apeniešu sapnis. Ceļš uz to bijis garš un sarežģīts, taču rezultāts sniedz gandarījumu.

kas sākas ar koncertu un veiksmes vēlējumiem no “krustvecākiem” jeb kolēģiem no amatu mājām citviet Latvijā. “Lai tā būda rūc!” – pa jokam apeniešiem novēl dzērbenieši. Bet tā tas arī domāts. Jo kā saka jaunās ēkas izlolotāji – Liene Ābolkalne, Astrīda Harju, Iveta Kovtuņenko, Ilva Sāre, Daiga Bojāre un daudzi citi iesaistītie – gribētos, lai šī nama logos vienmēr spīd gaisma.

Liels prieks par savu vietu ir rokdarbnieku studijas “Ape” dalībniekiem! “Tagad mums ir SAVA vieta! Bet ne tikai, te vēl daudz ieplānots”, saka studijas vadītāja Līga Seņina. Svētku turpinājumā notika svinīga lentas griešanas ceremonija, un tad apmeklētāji apskatīja ēkas telpas un iemēģināja roku amatniecībā. Gan apenieši, gan viesi atzina, ka jaunais nams ir ļoti skaists un tāda nav pat par Api lielākās pilsētās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pats vērtīgākais ko cilvēks cilvēkam nodod tālāk, ir prasmes. Mācīsim savus bērnus amatam,” tā apeniete, Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju. Lai top!

Vairāk par Amatu mājas atklāšanu un pilsētas svētkiem – nākamajā laikrakstā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.