Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes administratīvās ēkas iecirknī vēlētāji ir

Alūksnes pilsētas administratīvās ēkas vēlēšanu iecirknī 5. jūnijā līdz pulksten 16.00 nobalsojuši vairāk kā 1000 iedzīvotāju. Šī iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sintija Auseja vēsta, ka visas dienas laikā cilvēku plūsma ir vienmērīga.

Atšķirībā no pagastu vēlēšanu iecirkņiem Alūksnes administratīvajā ēkā veidojas arī rindas. Tur 5. jūnijā līdz pulksten 15.00 nobalsojuši 432 iedzīvotāji. Iepriekšējās dienās nobalsojuši 612. “Iet labi, raiti. Ceturtdien bija pat vairāk vēlētāju, garākas rindas. Balsošanai no mājām pieteikti 13 izbraukumi. Agresiju vēlētāji neizrāda. Ir zinoši, par ko vēlas balsot,” saka S. Auseja.

Četriem cilvēkiem konstatēti gadījumi, kad vēlētāji nav varējuši nobalsot, jo reģistrēti citā novadā. Trīs no tiem mēģinājuši jau pirms tam pārreģistrēties, bet tas nav izdevies. Tas bijis vienīgais iemesls, kādēļ cilvēki izrādījuši neapmierinātību. Savukārt diviem cilvēkiem bijis nederīgs derīguma termiņš personu apliecinošiem dokumentiem. Šajā iecirknī aģitācija nav notikusi, arī pēc valsts policijas apmeklējuma pārkāpumi nav konstatēti.

Vaicāta par iedzīvotāju aktivitāti citos gados un šogad, S. Auseja saka: “Grūti ir salīdzināt ar iepriekšējiem gadiem, jo bija arī Alūksnes pilsētas sākumskolas iecirknis. Tad bija paredzēts, ka nobalsos 1500 iedzīvotāju Alūksnē. Tolaik Alūksnes administratīvās ēkas iecirknī ieradās vairāk kā 800 balsstiesīgo. Tā kā šogad šī iecirkņa nav – provizoriski mums vēlētāju skaits varētu būt tuvu 1300. Pieļauju, ka ir daļa cilvēku, kuri neapmeklē vēlēšanas “Covid19” dēļ, baidoties saslimt.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz pulksten 16.00 5. jūnijā Alūksnes Administratīvās ēkas vēlēšanu iecirknī nobalsojuši 520 balsstiesīgie. Kopā Alūksnes novadā nobalsojuši 3656 jeb 29,83% vēlētāju.

Vēlētāju viedokļi Alūksnes administratīvās ēkas iecirknī

Edgars (no labās puses)

“Vēlēšanās piedalos, jo gribēju atdot balsi par saviem alūksniešiem. Gribētos, lai deputāti godīgi strādā priekš tautas, nevis pelnītu tikai sev algu un plūktu laurus,” saka Edgars no Alūksnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Signe saka: “Jābalso, lai pēc tam neteiktu, ka nekas nav mainījies. Skaidri zināju par ko vēlēšu. Jaunajam sasaukumam – jāturpina iesāktais un jādomā par novada iedzīvotājiem.”

Aija Briede

“Gribu ievēlēt labus cilvēkus, lai ietu viss uz priekšu. Lai mazāk deputāti šmauktos. Neatkarīgi no tā, kāds būs rezultāts, lai nāk jaunie cilvēki un enerģija,” pēc balsojuma saka Aija Briede.Marija

Guna no Alūksnes atzīst, ka katru gadu ir tādi, kuri vēlas balsot un tādi, kuri nevēlas. “Bet, ja nebalso, tad nav ko klaigāt, ka nekas nemainās. Tāpēc es dodos vēlēt, ceru, ka deputāti domās par Alūksnes iedzīvotājiem,” tā Guna.

“Balsoju, jo tas ir mans pienākums. Jādomā, kurš vadīs novadu un kurš ir spējīgs to darīt. Pirms devos uz vēlēšanām jau zināju savu izvēli. Jaunajai Alūksnes valdībai novēlu staigāt pa zemes virsu nevis lidināties mākoņos,” smaidot saka Marija.


Jānis Poišs


Alūksnietis Jānis Poišs balsošanu uzskata par savu pienākumu. “Zinu, ka liela daļa cilvēku nedodas vēlēt, jo neuzticas savai pašvaldībai.” Viņš norāda, ka līdz vēlēšanu dienai vēl nebija izlēmis, par ko vēlēs. “Bija vēl jāpiedomā, bet ceru, ka par šo sasaukumu runās darbi, nevis vārdi.”Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.