Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uztrauc ogotāju zemā kultūra

Foto: Pixabay

Pēc raksta “Ar mellenēm nopelna 120 eiro dienā” par melleņu lasīšanu saņēmām kādas pieredzējušas ogu lasītājas komentāru par to, cik piegružotu mežu lielie ogu un sēņu lasītāji pēc sava apciemojuma atstāj.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja jūs būtu bieži mežā, pati redzētu, kas notiek. Tagad ir tik daudz ogotāju, sēņotāju, kuri lasa sēnes nodošanai un uzturas ilgāku laiku mežā, taču ne visi godprātīgi aiz sevis savāc to, ko ir atstājuši – atkritumus. Tas liecina par ogotāju zemo kultūru. Atkritumu ir ļoti daudz, bet, ja man jāiznes no meža salasītās ogas un vēl atkritumi, tas ir grūti,” stāsta ogotāja, kuras vārds paliek redakcijas rīcībā. Zvanītāja ogojot Apes mežos, taču pieļauj, ka līdzīga situācija ir arī citviet.

“Vajag ogotājiem atgādināt – to, ko viņi ienes mežā, arī jāņem līdzi promejot. Manis pēc lai ņem alkoholu uz mežu, bet arī lai savāc tukšo taru. Tāpat arī nomestie papīri tik ātri nesadalās, un dažās vietās burtiski smird pēc tualetes. Mežs ir dāsns pret mums, mēs nedrīkstam tam atdarīt ar ļaunu,” saka apeniete. Viņa pati ir liels dabas draugs un atkritumus šķiro, taču, viņasprāt, “to mazāk nepaliek – tikai vairāk”. Piegružotas esot arī ceļmalas.

Plašāk lasiet 25. augusta laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņās”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.