Ceturtdiena, 15. janvāris
Fēlikss, Felicita
weather-icon
+-16° C, vējš 3.52 m/s, DA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Trīs pašvaldībās jāveido vēlēšanu iecirkņu komisijas

Alūksnes pilsētā, Jaunalūksnes un Alsviķu pagastā politiskas organizācijas, 10 vēlētāju grupa, kā arī vēlēšanu komisija var ieteikt kandidātus vēlēšanu iecirkņu komisijām, kuras šajās pašvaldībās jāveido tautas nobalsošanai.

Alūksnes pilsētā, Jaunalūksnes un Alsviķu pagastā politiskas organizācijas, 10 vēlētāju grupa, kā arī vēlēšanu komisija var ieteikt kandidātus vēlēšanu iecirkņu komisijām, kuras šajās pašvaldībās jāveido tautas nobalsošanai.
“Alūksnes pilsētā būs četri vēlēšanu iecirkņi, Alsviķu un Jaunalūksnes pagastā – katrā pa diviem iecirkņiem, tātad no jauna jāveido astoņas vēlēšanu iecirkņu komisijas. Pārējās pašvaldībās vēlēšanu iecirkņa komisijas pienākumus pildīs vēlēšanu komisija, jo tajās būs tikai viens vēlēšanu iecirknis. Ja pašvaldībā ir vairāk par vienu iecirkni, tad katrai balsošanai veido jaunu komisiju,” informē Alūksnes rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Baiba Meistere.
Katrā pašvaldībā ir zināmi kandidātu pieteikšanās termiņi. Vismaz 20 dienas pirms tautas nobalsošanas vēlēšanu iecirkņu komisijām ir jābūt izveidotām. Kandidātu pieteikšanās sākās 18.maijā. Pieteikties var katras pašvaldības vēlēšanu komisijā. Pieteikuma veidlapās ir norādītas prasības kandidātiem. Tautas nobalsošana par apturētajiem grozījumiem Nacionālās drošības un Valsts drošības iestāžu likumā notiks 7.jūlijā. Visā Latvijas teritorijā jebkurā vēlēšanu iecirknī varēs balsot no pulksten 7.00 līdz 22.00.
Alūksnes rajonā par apturētajiem likumu grozījumiem bija parakstījušies gandrīz 2980 balsstiesīgo iedzīvotāju jeb 16,4 procenti vēlētāju. Lai tautas nobalsošanu uzskatītu par notikušu, tajā jāpiedalās vismaz pusei balsstiesīgo iedzīvotāju, kas piedalījušies 9.Saeimas vēlēšanās jeb 453 730 vēlētāju. Par apturēto likumu atcelšanu jābalso vismaz 50 procentiem plus vienam vēlētājam, kas atnāks uz referendumu.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri