Ceturtdiena, 15. janvāris
Fēlikss, Felicita
weather-icon
+-16° C, vējš 0.45 m/s, DA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Ko gan iegūsim mēs?

Šajā nedēļā piedzīvojām interesantus pavērsienus saistībā ar prezidenta vēlēšanām.

Šajā nedēļā piedzīvojām interesantus pavērsienus saistībā ar prezidenta vēlēšanām. Nedēļas sākumā mums bija tikai viens oficiāls kandidāts, tad kā nogaisa nokrita vēl viens, kulminācija bija trīs kandidāti, beigās palika divi – līdzvērtīgi, cienījami un godājami kandidāti prezidenta amatam.
Man nav šaubu, ka Valdis Zatlers ir labs ārsts, bet tādu Latvijā nav mazums. Es arī ticu, ka Valdis Zatlers ir brīnišķīgs vadītājs, bet arī tādu nav mazums. Tad kādēļ tieši viņš ir “iekritis acīs” koalīcijai? Atbildes uz šo jautājumu nav. Varbūt tā arī nebūtu svarīga, ja varētu just, ka šim cilvēkam ir viedoklis patiesi svarīgos valstij jautājumos un stingrs mugurkauls. Pagaidām viņš atstāj tikai apjukuša cilvēka iespaidu. Turklāt tautas kalpi taču paši lēma, lai varētu kļūt par prezidentu, jābūt nevainojamai reputācijai, bet te ārsts pats atzīst, ka ņēmis naudu aploksnē no pacientiem. Pašlaik taču mēs esam pieteikuši karu korupcijai mūsu valstī, bet šī situācija visai līdzīga pazīstamā Tautas partijas biedra Jurģa Liepnieka “skolai”, kurš, vēl būdams amatpersona, publiski mūs “skoloja”, ka katru likumu jau var apiet ar līkumu.
Visu cieņu Aivaram Endziņam, es patiesi domāju, ka viņš ir godprātīgs cilvēks, kas ir piemērots prezidenta amatam. Atceros viņu kā savu pasniedzēju universitātē. Toreiz, padomju laikos, viņa lekcijas no citām atšķīrās ar to, ka Aivars Endziņš gribēja, lai studenti iemācītos domāt. Un par to viņam paldies! Bet šobrīd man ir dalītas jūtas, jo tas ir paradokss, ka tieši Aivaru Endziņu izvirza “Saskaņas centrs”, un izskatās, ka “centristi” ir sajutuši savu lielo iespēju. Tāpat kā “lielā” koalīcija, izvirzot Valdi Zatleru, cer uz ieguvumiem.
Ko gan iegūsim mēs – vienkāršie Latvijas iedzīvotāji? Visticamāk, tikai šovu tautas kalpu izpildījumā. Un tomēr es ceru un domāju, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju, kam nav vienaldzīga valsts nākotne, cer uz prezidentu, kas kaut kādā veidā līdzināsies Vairai Vīķei – Freibergai un spēs pieņemt nozīmīgus lēmumus īstajā brīdi!

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri