Ceturtdiena, 15. janvāris
Fēlikss, Felicita
weather-icon
+-16° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Iznīcina maluzvejnieku tīklus

Alūksnes pilsētas domes un Jaunalūksnes pagasta padomes pašvaldību kopīgā iestāde “Alja” ik gadu iznīcina pa iepriekšējo gadu no Alūksnes ezera izņemtos tīklus.

Alūksnes pilsētas domes un Jaunalūksnes pagasta padomes pašvaldību kopīgā iestāde “Alja” ik gadu iznīcina pa iepriekšējo gadu no Alūksnes ezera izņemtos tīklus. Pagājušajā nedēļā sadedzināti tika astoņi kilometri tīklu.
Iestādes “Alja” direktors Igors Zvejnieks norāda, ka šie astoņi kilometri ir tikai viņu pašu darbs, daudz tīklu izņemti arī kopā ar Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Madonas kontroles sektorā strādājošajiem inspektoriem Imantu Hamani un Gunāru Kļaviņu. “Tur bija dažādi tīkli – gan garāki, gan īsāki, gan kaprona, gan arī lētie ķīniešu ražojuma tīkli. Pārsvarā jau gan bija lētie, jo dārgos zvejnieki neatļaujas pirkt un riskēt, ka tie viņam tūdaļ tiks atņemti. Četrus kilometrus tīklu izvilkām rudenī,” stāsta I.Zvejnieks. Viņš norāda, ka “Aljas” darbinieki diezgan bieži izbrauc palūkot, vai ezerā nav salikti tīkli. “Ir arī makšķernieki, kas ziņo, ka ir redzējuši tīklus. Puse pērnā rudens guvuma ir makšķernieku nopelns. Viņiem par to ir jāsaka liels paldies!” saka I.Zvejnieks.
“Alja” palaikam papildina zivju krājumus ezerā. “Ir nepatīkami, ka mēs laižam, bet citi tās velk. Tieši tādēļ mums ir licencētā zveja, un makšķernieki ir ar mieru nopirkt licenci un pilnvērtīgi makšķerēt. Maluzvejniecība, protams, ir pastāvējusi, pastāv un pastāvēs. Diemžēl tā ir – jo ezerā ir vairāk zivju, jo maluzvejniekiem ir lielāka kāre riskēt likt tīklus. Ir taču tik viegli ielikt tīklu, pāris stundas pagaidīt, un pieklājīgs loms nodrošināts. Pusbēda vēl būtu, ka šis maluzvejnieks zivis patērētu tikai pats, bet viņš vēl arī tirgojas ar zivīm, un tas ir sāpīgākais,” bilst I.Zvejnieks.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri