Otrdiena, 13. janvāris
Harijs, Ārijs, Āris, Aira
weather-icon
+-16° C, vējš 1.44 m/s, ZA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Ceturtais ūdens motosporta čempionāts Alūksnē

Pagājušajā nedēļas nogalē jau ceturto reizi Alūksnes ezerā notika Pasaules čempionāts ūdens motosportā O-350 klasē, Baltijas un Latvijas čempionāts visās laivu klasēs.

Pagājušajā nedēļas nogalē jau ceturto reizi Alūksnes ezerā notika Pasaules čempionāts ūdens motosportā O-350 klasē, Baltijas un Latvijas čempionāts visās laivu klasēs. Dalībniekus un skatītājus nebiedēja ne lielais vējš, ne lietus, ne viļņi.
Šogad sacensībās startēja necerēti daudz dalībnieku. Pasaules čempionātā startēja dalībnieki no astoņām valstīm – Zviedrijas, Polijas, Austrijas, Slovākijas, Somijas, Latvijas un Igaunijas, taču Baltijas čempionātā startēja arī Lietuvas, Igaunijas un Krievijas komandas. “Esmu ļoti pārsteigta par tik daudz dalībniekiem, šogad tie ir 87. Latvijā ir apmēram 50 licencēti sportisti, un ne vienmēr visi var braukt uz visām sacensībām, bet te ir vērojams īpaši daudz latviešu dalībnieku,” stāsta Latvijas Ūdens motosporta federācijas ģenerālsekretāre Baiba Ložajeva.
Laivu klases atšķirt grūti
Arī Alūksnes domes priekšsēdētājam Viktoram Litauniekam bija sajūsmā par sacensību norisi. Vislielākais prieks ir par to, ka pulcējušies ir tik ļoti daudz dalībnieku, tas nozīmē, ka šīs sacensības kļūst populāras un Alūksnei īpaši mīļas. Priecē arī tas, ka tieši jauniešu klase ir visbagātākā dalībniekus skaita ziņā. Un, protams, prieks arī par Alūksnes komandu, kas pilnā sastāvā startē pirmo reizi, par to jāsaka paldies tiem lielajiem entuziastiem, kuri nežēloja savu laiku, līdzekļus, darbu un ir panākuši šo rezultātu. “Ir pavisam cita līdzijušana, ja startē savējie,” atklāj V. Litaunieks.
Laivas startēja deviņās klasēs ( JT-250, Pasaule/O-350, T-400, T-550, S-550, O-500, RN-2000, F-2 (Boat GP). Lai vienkāršs skatītājs atšķirtu laivu deviņas klases, ir nepieciešamas īpašas zināšanas.
“Laivas atšķiras arī vizuāli. T klases ir “v” veida, S klase ir veidojums no katamarāna un formulas, tad ir arī skuteri. Tomēr T-400 un T-550 skatītājs neatšķirs, jo tām dažāds ir tikai dzinēja tilpums, bet izskats ir identisks,” atklāj B.Ložajeva.
Sacensību vērotājiem bija iespēja redzēt arī negadījumu sacensību laikā. “Tas bija parasts negadījums uz ūdens, kas sacensībās nav retums. Situācija bija tāda – pie starta bojas manas laivas stūres sistēmā ietriecās konkurenta laiva, kā rezultātā sagriezās korpuss. Rezultātā cieta korpuss, arī motors jātīra, jo abas laivas atradās zem ūdens,” stāsta sacensību dalībnieks no Jūrmalas Aivars Lenerts. “Grūti pateikt, vai negadījums notika trases vai vēja dēļ. Tas ir sports, un nekad nevar zināt, kas notiks trasē,” min B. Ložajeva. Tomēr visi noliedz iespēju, ka tas būtu iepriekš izplānots.
Piemērota vieta čempionātam
“Šādas sacensības Latvijā notiek jau ļoti, ļoti sen. Aizsākumi meklējami padomju laikos. Arī Alūksnē tās tiek rīkotas sen, savulaik šeit risinājās svarīgs pasākums “Zvaigznes kauss”, tad bija pārtraukums, un atsākām tās rīkot Alūksnē 2003. gadā,” stāsta ģenerālsekretāre Baiba Ložajeva. Tātad 2003. gadā Alūksnē notika pirmais Latvijas čempionāts ūdens motosportā, 2004. gadā bija jau Latvijas un Pasaules čempionāts, 2005. gadā – Eiropas čempionāts un šogad ir Latvijas, Baltijas un Pasaules čempionāts ūdens motosportā.
Arī Alūksnes kluba “Nord Ost” viens no dibinātājiem Armands Musts sacensības vērtē kā izdevušās. “Alūksnes sportisti startēja atbilstoši savām spējām, ja ņem vērā, ka daudzi nebija desmit gadus piedalījušies sacensībās, tātad arī braukšanas tehnika nav pilnībā apgūta. Žēl par alūksnieša avāriju, cietis gan tikai laivas korpuss. Šī laiva jau nākamnedēļ startēs citās sacensībās,” stāsta A. Musts.
“Alūksne ir visizcilākā vieta šādu čempionātu rīkošanai, šeit ir burvīgs ezers, skatītājiem ir pārredzama visa trase, un arī organizatori savu darbu veic perfekti,” uzsver B. Ložajeva.
***
Alūksniešu rezultāti čempionātā
S-500
* 6. vieta Gints Rozenbergs,
* 11. vieta Gints Upenieks;
RN-2000
* 4. vieta Arnis Kalniņš;
O-550
* 7. vieta Zigfrīds Bitainis;
JT-250
* 8.vieta Reinis Musts.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri