Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ugunsgrēkā izglābj trīs bērnusAIZVADĪTĀS PIEKTDIENAS
vakars Apes ielas daudzdzīvokļu māju rajonā bija satraukuma pilns – izcēlās ugunsgrēks vienā no dzīvokļiem, kurā iekšā bija bērni. Pirmdien uzzinājām, ka bērnu veselības stāvoklis uzlabojas.
Foto: aculiecinieka

Piektdien, 10. septembrī, pulksten 18.09 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Alūksni, piecstāvu dzīvojamo māju Apes ielā 12, kur dega ceturtā stāva balkons. Par notikušo portālu “Alūksniešiem.lv” informēja gan VUGD, gan ugunsnelaimē cietušo bērnu mamma, kura oponēja dienesta sniegtajai informācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg balkons un daļa virtuves astoņu kvadrātmetru platībā. No ēkas tika izglābti pieci cilvēki, ugunsgrēkā cieta viens no viņiem. Cietušais tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās astoņi cilvēki, kā arī kaimiņš izglāba vēl trīs cilvēkus,” pēc ugunsnelaimes vēstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa. Pulksten 20.30 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. VUGD plašsaziņas līdzekļus sākotnēji informēja, ka mājoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts.

Pēc portālā “Alūksniešiem.lv” publicētās ziņas par ugunsnelaimi ar redakciju sazinājās ugunsgrēkā cietušo bērnu mamma Maija Tarvane, kura vēlējās precizēt publiski izskanējušo informāciju par ugunsgrēku. “Atbildīgie dienesti sniedz nepatiesas ziņas, kas pilsētā, kaimiņos rada dažādas baumas par notikušo,” uzsvēra zvanītāja un izstāstīja savu versiju. “Strādāju Rīgā, tādēļ šajā notikumā klāt nebiju, taču, tiklīdz uzzināju, steidzos uz mājām, un man ir informācija gan no mammas, gan no bērniem. Man ir četri bērni, viens skolas vecuma, pārējie – pirmsskolas vecuma. Bērnus pieskatīja mana mamma, un tobrīd viņa bērnus bija atstājusi vienus, jo devās uz bērnudārzu pakaļ jaunākajam. Nezinu, kurš piezvanīja ugunsdzēsējiem, un esmu ļoti pateicīga par vērību, bet mamma operatīvi bija atpakaļ, pati atslēdza durvis un izveda bērnus. Kaimiņš, kurš bija pirmais pie durvīm, viņai palīdzēja, par ko esmu ļoti pateicīga. Tāpat vēlos piebilst, ka virtuvē nekas nedega, dega tikai lodžija, kur arī ugunsnelaime izcēlās. Notikušo izmeklēs policija, bet viena no versijām ir, ka uguns izcēlusies no izsmēķa. Vismaz bērni stāsta, ka lodžijā ielidojusi aizdegta cigarete, no kuras aizdegušies aizkari, un es domāju, ka bērni šādā situācijā nemelotu. Baidos, ka to nevarēs pierādīt, bet ceru, ka patiesība tiks noskaidrota,” tā M. Tarvane. Trešā viņas iebilde ir VUGD apgalvojumam, ka dzīvoklī nav bijis uzstādīts dūmu detektors, jo tāds esot, ko pirmdien apliecināja arī VUGD, atvainojoties, ka pirmatnējā informācija bijusi sasteigta.

Pašlaik M. Tarvane ar diviem bērniem atrodas Rīgā, slimnīcā, savukārt trešais bērniņš sākotnēji bijis Alūksnes slimnīcā, taču tagad izrakstīts un turpinās ārstēties mājās. “Apdegumu nevienam nav, liesmas viņiem nav bijušas pat tuvu. Bērniem konstatēta saindēšanās ar dūmiem, diviem – smagākā formā, tādēļ viņi tika nogādāti Rīgā. Viens no intensīvās terapijas nodaļas pārvests uz parasto nodaļu, iespējams, šodien pēc apskates arī otru pārvietos uz parasto nodaļu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāta par to, kādi apstākļi ģimeni sagaidīs mājās pēc atgriešanās no slimnīcas, M. Tarvane atzina, ka par to pašlaik nedomā, jo prioritāte ir bērnu veselība. Pašlaik Alūksnē palikušie bērni ir radu aprūpē, un, tiklīdz visi būs izveseļojušies, tiks meklēts miteklis. Pagaidām alūksniete vēl nav plānojusi lūgt palīdzību pašvaldībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.