Reklāma

Alūksnē nav kukuļdošanas gadījumu

Attēlam ilustratīva nozīme/ foto: Sandra Apine

Latvijā ir vērojama pozitīva tendence samazināties korupcijai uz ceļa, vēsta Valsts policija. Ja 2015. gadā ceļu satiksmē tika reģistrēti 180 kukuļdošanas gadījumi, tad 2021. gadā līdz 26. oktobrim – 44.

Statistikas dati liecina, ka šogad līdz novembrim visvairāk reģistrēto kukuļdošanas gadījumu ceļu satiksmē ir bijis Zemgales reģionā – 28. Pārējos valsts reģionos to reģistrēts mazāk par 10, informē Valsts policijas pārstāve Zane Vaskāne.

Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā nav bijuši šādi gadījumi.

Par situāciju jāziņo savlaicīgi

Kukuļdošanas un kukuļņemšanas gadījumos pats būtiskākais ir spēt atbilstoši reaģēt – par situāciju ir jāziņo laicīgi. Ja tiek pieprasīts kukulis, vispareizāk ir to uzreiz atteikt, bet vienlaikus svarīgi ir fiksēt piedāvāšanas mērķi, laiku, vietu, kukuļa apmēru un veidu, kā arī kukuļa pieprasītāja vārdu, uzvārdu un amatu. Ziņojot var zvanot jebkurai no šīm iestādēm: KNAB (tālruņa Nr. 80002070), Valsts policijai (tālruņa Nr. 110) vai arī IeM Iekšējās drošības birojam (tālruņa Nr.67209055).

Mēģiniet fiksēt viedtālrunī

Ja kukuļa pieprasīšana ir uzstājīga, var mēģināt starpgadījumu fiksēt ar kādu no ierīcēm, piemēram, mobilo tālruni, ierakstot audio vai video failu. Pēc tam, kad esat drošā vietā, zvaniet kādai no iepriekš norādītajām iestādēm un pēc norādēm iesūtiet arī pierādījumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.