Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Zivju fonds šogad plāno atbalstīt projektus 925 500 eiro apmērā

Zivju fonds šogad plāno atbalstīt projektus 925 500 eiro apmērā, tostarp līdzekļi paredzēti zivju pavairošanai, zivju resursu aizsargāšanai, sabiedrības informēšanai un pētniecības programmām, liecina Zemkopības ministrijas publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Zivju fonds atbalstīs sešus pasākumus 905 024 eiro apmērā, kā arī piešķirs finansējumu 20 476 eiro apmērā trim pērn iesniegtajiem pašvaldību projektiem, tostarp 10 000 eiro atbalsts plānots Alojas novadam, 7248 eiro – Jēkabpils pilsētai, bet 3228 eiro – Limbažu novadam.

Tostarp no fondam pieejamā valsts budžeta dotācijas finansējuma 375 000 eiro paredzēti zivju resursu aizsardzības pasākumiem, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, 270 000 eiro tiks ieguldīti zivju resursu pavairošanai un atražošanai, savukārt finansējums 185 000 eiro apmērā paredzēts sabiedrības informēšanas pasākumiem par zivju resursu pētījumiem, to racionālu un saudzīgu izmantošanu, kā arī atražošanu un aizsardzību.

Tajā pašā laikā 50 000 eiro plānoti zinātniskās pētniecības programmu finansēšanai un līdzdalībai starpvalstu sadarbībā zinātniskajos pētījumos zivsaimniecībā, 15 000 eiro – dalībai starptautiskos pasākumos, konferencēs un apmācībās saistībā ar zivju resursu pētījumiem, bet 2000 eiro plānots izlietot atbalsta maksājumiem par pašvaldību un Valsts vides dienesta pilnvaroto personu iesaistīšanu zvejas un makšķerēšanas kontroles darbību nodrošināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus publiskotajā sēdes protokolā uzsvērts, ka sadalījums ir tikai indikatīvs un gada gaitā atbilstoši padomes pieņemtajiem lēmumiem šajā sadalījumā var tikt veiktas izmaiņas.

Zivju fonds ir valsts budžetā kārtējam gadam Zemkopības ministrijas apakšprogrammai “Zivju fonds” piešķirtā dotācija no vispārējiem ieņēmumiem, kā arī fizisko un juridisko (arī ārvalstu) personu ziedojumi un dāvinājumi. Fonda līdzekļus izmanto zivju atražošanas un aizsardzības pasākumu nodrošināšanai un zinātnisko pētījumu finansēšanai.

Foto: Lauku tīkls, attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.