Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iespēja balsot par Gaujienas taisnāko taciņu

Līdz 31. maijam iedzīvotāji varēja iesniegt pieteikumus Līdzdalības budžeta projektu konkursam, lai veicinātu infrastruktūras uzlabošanu, paliekošu un sabiedrībai nozīmīgu vērtību radīšanai Smiltenes novadā. Tika saņemtas 9 projekta idejas, no kurām nolikumam atbilda 7, kas nodotas balsošanā iedzīvotājiem no 1. līdz 21. jūlijam. Smiltenes novada pašvaldība īstenos tos projektus, kuri balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu, ievērojot konkursā paredzētā finansējuma apmēru – 20 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsot var ikviens Smiltenes novadā deklarētais iedzīvotājs, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Balsot par vienu sev tīkamāko projekta ideju var tikai vienu reizi, izvēloties vienu no šiem veidiem:

  • elektroniski interneta vietnē https://balso.smiltenesnovads.lv/projekti atbilstoši autorizācijas noteikumiem;
  • klātienes balsošanu var veikt vienā no Smiltenes novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem (uzrādot personu apliecinošu dokumentu).

Gaujienas taisnākā taciņa

Projekta mērķis ir izveidot drošu segumu iedzīvotāju iemīļotajā taciņā gar dārza mūri pie “Anniņu” muzeja. Šī taka ir daudziem iedzīvotājiem un Gaujienas viesiem taisnākais ikdienas ceļš uz skolu vai darbu, kā arī populāra pastaigu vieta. Gaujienas muižas parks ir iecienīta pastaigu vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem. Parasti ikdienas ceļš uz skolu vai veikalu ved pa celiņu gar bijušā muižas augļu dārza mūri, no kuras paveras gleznains skats uz “Anniņu” ieleju. Šī taka ir būtiska arī daudzo vasaras nometņu laikā, jo savieno nakšņošanas un ēdināšanas vietas. Tā kļūst īpaši nozīmīga pasākumu un koncertu laikā “Anniņās”, kad pulcējas daudz cilvēku. Projekts nodrošinās, ka taka ir droša un pieejama visiem, uzlabojot piekļuvi svarīgām vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējās izmaksas – 1 900 eiro

Realizācijas vieta – Gaujienas pagasts

Sporta zāles teritorijas labiekārtošana

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir labiekārtot teritoriju ap āra sporta zāli Trapenē, kur šobrīd ir uzstādīti āra trenažieri, lai veicinātu sportiskās aktivitātes visu vecuma grupām. Projekta laikā plānots uzstādīt lapeni, kurā būs galds ar soliem, kā arī novietot atpūtas soliņus blakus katram volejbola laukumam. Šobrīd šajā teritorijā nav pieejama pajumte pēkšņu lietusgāžu gadījumos vai vieta, kur patverties no saules. Jaunā lapene un soliņi nodrošinās arī apmeklētājiem ērtu vietu, kur atpūsties un veikt organizatoriskos darbus. Tā būs ideāla vieta, lai pulcētos pirms un pēc sportiskajām aktivitātēm, sniedzot iespēju plānot un organizēt dažādus sporta pasākumus. Lapenes uzstādīšana un soliņu izvietošana veicinās Trapenes pagasta iedzīvotāju un viesu aktīvu dzīvesveidu, padarot āra sporta zāli pievilcīgāku un funkcionālāku.

Kopējās izmaksas – 9407,75 eiro

Realizācijas vieta – Trapenes pagasts

Vairāk par projektiem lasiet Smiltenes novada mājaslapā.

Informē: Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.