Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

VSAA 500 eiro atbalstu izmaksājusi par 366 022 bērniem, izmaksa turpinās

Foto: Pexels.com

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) līdz 25.martam izmaksājusi 500 eiro atbalstu par 366 022 bērniem, vēsta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras preses sekretāre Iveta Daine.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VSAA 500 eiro izmaksu vēl  turpina, un līdz 31.martam atbalstu saņems arī tās ģimenes, kurās kāds no bērniem 2020.gadā absolvēja 12.klasi, kā arī ģimenes, kuras audzina bērnu ar invaliditāti vecumā no 15 -20 gadiem. Šo maksājumu sagatavošanai nepieciešama specifiska datu atlase, kas prasa ilgāku laiku.

Tāpat 500 eiro atbalstu VSAA turpina piešķirt par bērniem, kas dzimuši no 2021.gada 1.marta līdz 6.aprīlim, bet vecāki vēl nav pieprasījuši bērna kopšanas pabalstu. Šajos gadījumos 500 eiro tiks izmaksāts 30 darba dienu laikā pēc tam, kad VSAA būs saņēmusi iesniegumu bērna kopšanas pabalsta piešķiršanai. Arī personām, kurām ir tiesības uz ģimenes valsts pabalstu, bet līdz šim nav to pieprasījušas, jāvēršas VSAA ar iesniegumu.

Vecākiem, kuri strīdu par tiesībām saņemt pabalstu, risina bāriņtiesās, VSAA atbalsta maksājumu ir apturējusi un veiks pēc tam, kad bāriņtiesa būs pieņēmusi lēmumu par pabalsta saņēmēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VSAA vērš uzmanību, ka atsevišķos gadījumos VSAA maksājumi nav sasnieguši adresātu, jo maksājuma saņēmēja konts ir slēgts.
Lai saņemtu 500 eiro, nepieciešams paziņot VSAA par konta maiņu. To var izdarīt elektroniski portālā Latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu „Iesniegums iestādei” vai nosūtot elektroniski parakstītu iesniegumu vsaa@vsaa.gov.lv. Pabalsta saņēmēja parakstītu iesniegumu var VSAA darba laikā atstāt klientu apkalpošanas centros izvietotajās kastītēs dokumentiem.

Ja līdz 1.aprīlim persona, kurai ir tiesības saņemt vienreizējo atbalstu 500 eiro apmērā, to vēl nav saņēmusi, aicinām sazināties ar VSAA, zvanot pa tālruni 64507020 vai rakstot konsultacijas@vsaa.gov.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.