Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Radošās pašnodarbinātās personas dīkstāves laikā varēs saņemt 500 līdz 1000 eiro atbalstu VKKF

Vadības grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam šodien lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) virzīto priekšlikumu par atbalstu dīkstāvē esošajām radošajām pašnodarbinātajām personām – 500 līdz 1000 eiro mēnesī, atkarībā no līdzšinējiem ienākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, divus miljonus eiro vērto atbalsta programmu pēc tās nosacījumu apstiprināšanas valdībā administrēs Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF).

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) norādījis, ka, analizējot datus par to, kā pašnodarbinātās radošās personas kvalificējas universālajiem atbalsta mehānismiem, ir skaidrs, ka tie kultūras nozarē nesasniedz savus mērķus. Viņš skaidroja, ka uz to norāda gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sniegtā informācija, gan pašnodarbināto radošo personu organizāciju sniegtie dati. “Ja pieprasījumu skaits pārsniegs iezīmēto finansējuma apjomu, vērsīsimies ar atkārtotu finanšu pieprasījumu,” uzsvēra Puntulis.

Pēc Pašnodarbināto mūziķu biedrības sniegtajiem datiem tikai 2% ir saņēmuši atbalstu pašnodarbinātajiem paredzētajās VID administrētajās otrās kārtas programmās. 35% respondentu no pašnodarbinātajiem, pašnodarbinātajiem uz autoratlīdzību līguma pamata, saimnieciskā darba veicējiem, patentmaksas maksātājiem, individuālajiem komersantiem, sabiedrības ar ierobežotu atbildību vai mikrouzņēmuma īpašniekiem nemaz nav pieteikušies un nepretendē uz kādu no atbalsta instrumentiem kā biežāko iemeslu minot nespēju izpildīt noteiktos kvalifikācijas kritērijus – neatbilstība Ministru kabineta noteikumu prasībām, zems dīkstāves apmērs, jo 2020.gada trešā ceturkšņa ienākumi, no kuriem aprēķina atbalstu, ir minimāli, dīkstāve tiek aprēķināta tikai no viena personas ienākuma veida – saimnieciskā darbība vai mikrouzņēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc KM veiktajiem aprēķiniem VKKF atbalsta programmai “Radošo personu nodarbinātības programma” šī gada pirmajā pusgadā varētu pretendēt 1622 radošās personas, kuru darbība ir kultūras jomā noteikto Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ ir apturēta.

Foto: pexels.com/ Attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.