Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Papildu valsts finansējums piešķirts reģionālajiem ceļiem, sabiedriskajam transportam un velo ceļiem

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Šodien, 24. septembrī, valdība apstiprināja papildu 73,7 miljonu eiro piešķiršanu Satiksmes ministrijas prioritātēm 2022. gadā. Papildu piešķirtie valsts budžeta līdzekļi tiks investēti reģionālo ceļu atjaunošanai, sabiedriskā transporta sistēmas modernizācijai un attīstībai un velo infrastruktūras izveidei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Papildu piešķirtais finansējums transporta infrastruktūrai ir būtisks iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai un Latvijas novadu savienojamībai,” saka satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Visvairāk, kopumā 57,7 miljoni eiro, no valsts budžeta tiks investēts reģionālo ceļu būvniecībai. Par papildu piešķirtajiem līdzekļiem plānoti autoceļu pārbūves darbi aptuveni 280 km garumā visā Latvijā.

“Lai veidotu kvalitatīvu un drošu valsts reģionālo autoceļu tīklu, izstrādājam valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plānu nākamajiem septiņiem gadiem. To jau tuvākajā laikā prezentēsim Latvijas plānošanas reģionu sanāksmēs. Papildu investīcijas ceļu būvniecībai ir paredzētas tieši šīs programmas ietvaros,” skaidro ministrs, uzsverot, ka būtiski veidot skaidru redzējumu par ceļu attīstību ilgākā termiņā, lai savlaicīgi plānotu un pamatotu nepieciešamo finansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu 15,7 milj. eiro piešķirti sabiedriskā transporta attīstīšanai, stiprinot dzelzceļa kā sabiedriskā transporta mugurkaula lomu un nodrošinot mūsdienīgus un ērtus reģionālās satiksmes autobusu pārvadājumus.

“Mūsu mērķis ir kvalitatīvas pārmaiņas sabiedriskā transporta jomā. Pārliecināt, lai aizvien vairāk iedzīvotāju savos ikdienas braucienos dotos ar vilcienu un autobusu. Tāpēc pārvadājumu pakalpojumam jābūt ērtam un mūsdienīgam,” saka Tālis Linkaits. “Reģionālo pārvadājumu maršrutos ar autobusiem būtiski uzlabojumi redzami jau no šā gada 1. augusta. Pārvadātāji uzsāk pildīt jaunos līgumus, un pārvadājumi tiek nodrošināti ar mūsdienīgiem, pasažieriem ērtiem un videi draudzīgākiem autobusiem. Šādi uzlabojumi turpināsies arī nākamajā gadā.”

Papildu finansējums paredzēts arī vienotas sabiedriskā transporta biļešu sistēmai. Tā būs jauna ērtība pasažieriem, kuriem, dodoties ceļā, jākombinē dažādi transporta veidi. Sistēma nodrošinās iespēju iegādāties vienotu biļeti no brauciena sākuma punkta līdz galamērķim, pat ja braucienam būs izmantojami dažādi transporta veidi, autobuss un vilciens, vai nepieciešama pārsēšanās, piemēram, no autobusa uz vilcienu vai citādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju mikromobilitātes veicināšanai laika posmā no 2022. līdz 2024. gadam no valsts budžeta papildu esošajam finansējumam piešķirti 1,15 milj. eiro velosipēdu ceļu attīstībai. Nākamgad plānots uzsākt nacionālās nozīmes velo satiksmes maršruta Carnikava – Rīga gar valsts autoceļu P1 Rīga (Jaunciems)-Carnikava-Ādaži projektēšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.