Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iznākusi finanšu rīku rokasgrāmata ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Ir izstrādāta rokasgrāmata “Finanšu instrumenti un rīki ēku energoefektivitātes uzlabošanai”, kurā apkopoti astoņi finanšu rīki, kas var uzlabot rentabilitāti, atvieglot finansējuma piesaisti un samazināt riskus, ko rada ieguldījumi ēku energoefektivitātē. Rokasgrāmata būs labs palīgs ēku apsaimniekotājiem un pašvaldību speciālistiem energoefektivitātes projektu realizēšanā. Tajā apkopoti trīs veidu rīki – finanšu instrumenti, atbalsta rīki un tehnoloģiskie risinājumi, un nu tā ir pieejama arī latviešu valodā, “Alūksniešiem.lv” vēsta sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā Rūta Ročāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta ietvaros mums ir izdevies radīt un uzlabot dažādus rīkus, kas praktiski palīdz publisko ēku apsaimniekotājiem un pašvaldību pārstāvjiem attīstīt energoefektivitātes vai atjaunojamo energoresursu projektus. Viens no rīkiem – “Enerģijas patēriņš un ražošana”, piemēram, palīdz soli pa solim saprast, kā ieviest saules paneļus savā ēkā. Rokasgrāmatā aprakstīts, kā aprēķināt izdevīgumu, cik lielu jaudu uzstādīt un kādi dokumenti jāiesniedz atbilstošās iestādēs. Esam pārliecināti, ka rīki būs noderīgi, jo jomas eksperti tos ir augsti novērtējuši,” atzīst Vidzemes plānošanas reģiona energoeksperts Jānis Ikaunieks.

Atbalsta rīki sniedz noderīgu informāciju, kā pārliecināt lēmumu pieņēmējus par renovācijas projektu nepieciešamību, kā aprēķināt projekta finanšu ietekmi, kā arī iepazīstina ar finansējuma iespējām.

Starp finanšu instrumentiem atrodams uzlabots Energoefektivitātes līguma (EPC) paraugs ar detalizētām instrukcijām un līguma veidnēm, Daudzpakalpojumu līgums (MSC), Zaļās nomas līguma paraugs un enerģijas patēriņa ražošanas rīks ar kalkulatoru saules paneļu uzstādīšanai elektrības ražošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt tehnoloģisko risinājumu sadaļa palīdzēs orientēties starp pieejamiem tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Rokasgrāmata izstrādāta projekta EFFECT4buildings ietvaros un pieejama lejupielādei latviešu valodā Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā.

Lai iepazītos ar konkrētiem piemēriem, kā projekta partneru valstīs tie tika veidoti, praktiski pārbaudīti un pilnveidoti, lasiet angļu valodā EFFECT4buildings izdevumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.