Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Velo sezonu sāk “ar pilnu tvaiku”

Velo tūre ļaus iepazīt daļu no kādreiz 28 kilometrus garā šaursliežu dzelzceļa līnijas posma.
Foto: Alūksnes Tūrisma un informācijas centra arhīvs

Atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Bānīša zemē jaudīgas svinības jeb, kā saka vietējie, “ar pilnu tvaiku”. Viena no svētku dienas centrālajām aktivitātēm būs saistīta ar dizaina biroja H2E radītā Bānīša zemes zīmola prezentāciju – karogu pacelšana, teritorijas atpazīšanas zīmes atklāšana pie Alūksnes stacijas un kopīga zīmola atklāšanas dienas lielfoto veidošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Var doties velo braucienā

Svētku ietvaros Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina uz velo pasākumu Alūksnes un Alsviķu apkārtnē, velo gides Santas Paegles vadībā. Velo tūre ļaus iepazīt daļu no kādreiz 28 kilometrus garā šaursliežu dzelzceļa līnijas posma Alūksne – Ape, pabūt vietā, kur mitušas gan augstdzimušas dāmas, gan nepaklausīgas meitenes, cik tuvu Bānītis ir vidzemnieku iecienītai pludmalei Rīgas jūras līcī, un izzināt daudzus citus faktus un vietas Bānīša zemē.

Velo tūre “Zudušais un atklātais Bānīša ceļā” piemērota gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar bērniem. Kā informē Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Dace Bumbiere – Augule, brauciens būs apļveida ar startu 11.30 pie Alūksnes Bānīša stacijas, Jāņkalna ielā 52. Velo tūres laikā stāstus par objektiem papildinās dažādas aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ievērosim Ceļu satiksmes noteikumus

Velo tūres noslēgumā dalībniekus Alūksnes Bānīša stacijā sagaidīs ikgadējo velo sacensību “Bānīša kauss 2024 – Apsteidz tvaiku!” apbalvošanas pasākums, tvaika lokomotīves Ferdinands pienākšana, Bānīša zemes zīmola iepazīšanas aktivitātes un grupas “Putukvass” muzikālais sveiciens. D. Bumbiere – Augule atgādina būt atbildīgiem – ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, kā arī lietot aizsargķiveres (bērniem līdz 12 gadiem tās ir obligātas).

Pasākuma laikā, publicitātes vajadzībām, fotografēs un filmēs. Aktivitātes notiks starpteritoriālās sadarbības projekta “Iepazīsti un sajūti Bānīša zemi!” ietvaros, par kuru vēstīsim turpmāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prieks par uzlaboto infrastruktūru

Velo gide Santa Paegle informē, ka 4. maijā pasākuma dalībnieki dosies Alsviķu virzienā. “Izbrauksim pa veco dzelzceļu un aplūkosim Alsviķus, kas vairākumam iepazīti tikai caurbraucot. Atpakaļ brauksim pa dažādiem ceļiem caur Tūju,” stāsta velo entuziaste. Ceļojot pa Alūksni, viņai patīk mūsu novada dabas daudzveidība – dažādās ainavas, lielie laukakmeņi, kas mijas ar kultūrvēsturiskiem objektiem, skaistajām muižām. “Ļoti novērtēju sakārtoto infrastruktūru. Prieks, ka katru gadu ir uzlaboti info stendi, norādes zīmes. Neslēpšu, ka daudziem tūristiem iesaku doties tieši uz Alūksni,” atklāj S. Paegle. Viņai vienmēr patīk atklāt ko jaunu Alūksnes novadā. Piemēram, Bejā veloceļotāja ir bijusi četras reizes, vienmēr atklājot kādu jaunu vietu, citas sajūtas dabā. S. Paegle izvēlas maršrutus un vietas, kas nav tendēti uz masu tūrismu un par kurām pēc tam ir vēlme meklēt informāciju un uzzināt ko jaunu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.