Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai Tu jau pieteicies māju kafejnīcu dienai?

Vizualizācija: visitaluksne.lv

Alūksnes Tūrism un informācijas cents aicina pieteikties Māju kafejnīcu dienai. “Nepalaid garām iespēju parādīt savu talantu ikvienam! Lai iepazīstinātu viesus ar apvidum raksturīgo, kultūras tradīcijām un piedāvātu lielisku garšas pieredzi, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” (Alūksnes novada Jaunlaicenes, Veclaicene un Ziemeru pagastu) ģimenes, saimnieces, mājražotājus, arī esošos uzņēmējus un citus radošos, aktīvos iedzīvotājus pieteikties Māju kafejnīcu dienai 28.augustā,” vēstīts visitaluksne.lv mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās līdz 14.maijam aizpildot elektronisko anketu www.visitaluksne.lv.

Plašāka informācija: https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1103..

Mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos. 2019. gadā šādas mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas arī Latvijā, kam 2020. gadā pievienojās jauni reģioni. Mājas kafejnīcu dienas iepriekšējos gadus guva lielu atsaucību, un dalība tajās ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai kultūrtelpu kā interesantu tūrisma galamērķi, tāpēc šogad šādas Mājas kafejnīcu dienas nolemts organizēt visā Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas ir Mājas kafejnīcu dienas? 
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju  piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots un ir vērsts uz kopienas sadarbību. Katra saimniecība prezentē savas mājas – kafejnīcas nosaukumu un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plašāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.