Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Sīļu” alnis nekur nav pazudis

Video attēls: Elīna Ramane

Aprīļa sākumā rakstījām par alni, kurš kopš rudens mēdz regulāri viesoties mazdārziņu “Sīļi” teritorijā. Pastāvīgie “Sīļu” iedzīvotāji zināja stāstīt, ka ziemā tur pastaigājusies pat visa aļņu ģimene. Acīmredzot pavasarī jaunais alnēns no ģimenes atdalījies un turpinājis apmeklēt iecienīto mazdārziņu teritoriju, nesmādējot tur arī kādu stādījumu ziemas iztikšanai. Tādēļ pavasarī meža dzīvnieks vairākkārt raidīts projām, taču arvien atgriežas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc publikācijas laikrakstā 13. aprīlī nākamā ziņa sociālajos tīklos par alni parādījās 29. aprīlī. Drošo meža dzīvnieku savā mazdārziņa teritorijā fiksējis Jānis Sockis, nosaucot par rīta viesi. Uz satrauktajiem komentāriem viņš atbild, ka “alnis jau neuzbrūk”, un to apliecina arī meža speciālisti. Ierakstu komentē kāds faunas pazinējs: “Kad aļņu mātēm dzimst jaunā paaudze un tiek padzīti iepriekšējā gada teļi, tādi apjukuši alnēni bieži iemaldās apdzīvotās teritorijās.” Savukārt kāda mazdārziņu saimniece tomēr uztraucas un saka, ka būtu savedamas kārtībā mazdārziņu teritorijas sētas, lai šādi meža viesi neiekļūtu.

Pēc šī notikuma redakcijas redzeslokā jaunas ziņas par aļņa gaitām nenonāca līdz 14. maijam, kad dienas vidū viņu fiksēja kolēģe Aivita Lizdika. Alnis bija iznācis no meža Pleskavas ielā un devās padzerties uz “Zirgu dzirdinātavu” Alūksnes ezerā. “Sīļu” pastāvīgā iedzīvotāja Astra Jāņkalne, kura laikrakstam aprīlī stāstīja par alnēnu, pēc video noskatīšanās secināja, ka tas ir tas pats, un pauda prieku, ka viņš ir sveiks un vesels.

Drošo alnēnu pie ezera fiksējuši arī citi alūksnieši, ar video daloties sociālajos tīklos. Piemēram, Elīnai Ramanei garāmbraucot izdevies skaists video ar alni saulrietā. Meža speciālisti lēš, ka, neskatoties uz vairākkārtēju raidīšanu prom, “Sīļu” alnis apmeties netālu, un, cerams, lielākoties izvēlēsies savas gaitas turpināt mežā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienesta Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš atzina – tas nav nekas neparasts, ka meža dzīvnieki vairs tik ļoti nebaidās no civilizācijas, taču tuvoties alnim nebūtu ieteicams – filmēt var arī no attāluma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.