Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Seniori iepazīst Veclaicenes pagastu

Ziemeru seniori ekskursijā

Vasara ir ceļojumu un ekskursiju laiks. Koronavīrusa izraisītās pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ arī senioriem nav iespējas tikties klātienē, tādēļ Ziemera pagasta pensionāru padomes vadītājai Ilzei Kaktiņai radās ideja šovasar, kad daļa ierobežojumu ir mīkstināti, organizēt pagasta pensionāru ekskursiju uz kaimiņu – Veclaicenes pagastu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No “Mišām” līdz “Ilgupei”

“Maršrutu izplānoja Veclaicenes tautas nama vadītāja Maija Rozīte un pagasta seniore Silvija Graudiņa, ar kuru mums ir laba sadarbība kopš tiem laikiem, kad Ziemera pagasta pensionāru padomi vadīja Jausma Paula. Ekskursijā devāmies ar piecām mašīnām, divas bija no Māriņkalna, pa vienai – no Ziemera un Veclaicenes,” stāsta I. Kaktiņa.

Diena sākās ar Medus muzeja apmeklējumu “Mišās”, kur ekskursijas dalībnieki apskatīja muzeja ekspozīciju un ar interesi sekoja māju saimnieces Ievas Krastas stāstījumam. Tālāk ceļš veda uz Veclaicenes pareizticīgo baznīcu, uzzinot vairāk par tās vēsturi un ieklausoties arī zvanu skaņās. Tad – atpakaļ pa veco šoseju – uz Dieva kalnu. Ekskursijas dalībnieki piestāja pie Dabas mājas Ilgāja ezera krastā, kā arī ciemojās Jāņa Vīksnes un Intas Rezgoriņas saimniecībā “Pauguri”, kas gūst arvien lielāku popularitāti tuvāku un tālāku interesentu vidū. Ziemeru seniori apskatīja arī Māra Salmiņa gleznu izstādi Veclaicenes tautas namā, bet pie “Bārdaskroga” klausījās Annas Bērziņas stāstījumu par šīs vietas vēsturi. Ekskursija noslēdzās pie Silvijas Graudiņas “Ilgupēs”, karstajā jūlija dienā baudot atspirdzinošus dzērienus un sarūpēto cienastu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmierināti ar redzēto

Kā teic I. Kaktiņa, ekskursijas dalībnieki ir ļoti apmierināti ar ekskursijas laikā redzēto. “Mēs gribam skriet apkārt pa pasauli, bet nezinām, cik daudz vietu, ko vērts apskatīt, ir pašu mājās. Par to varējām pārliecināties, dodoties ekskursijā uz Veclaicenes pagastu. Medus muzejs “Mišās” ir patiešām interesants. Mani kā tehnisku cilvēku visvairāk piesaistīja medus sviedes. Tās apskatot, domāju, cik latviešiem bijis gudrs prāts, to visu izdomājot. Visiem ļoti patika arī pie Jāņa Vīksnes un Intas Rezgoriņas “Pauguros”. Skatoties uz Jāņa Vīksnes paveikto, var tikai apbrīnot saimnieka izdomu un darbīgumu. Mūsu seniores pierakstīja saimnieku tālruņu numurus un plāno vēl šovasar kādā nedēļas nogalē atbraukt uz “Pauguriem” ar saviem mazbērniem, jo tur ir, ko redzēt gan lieliem, gan maziem,” saka I. Kaktiņa.

Priecīgi par tikšanos

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīst – lai arī ekskursijas diena bija ļoti karsta, senioriem tas problēmas nav radījis, visi bijuši priecīgi par tikšanos un apmierināti ar redzēto. “Kad vēl nebija sākusies pandēmija, runājām, ka vajag kaut kur aizbraukt, bet mūžīgi nebija laika. Pēdējo reizi tikāmies pērnā gada gada oktobrī. Arī tagad nav zināms, kad ļaus pulcēties telpās. Taču vasarā, svaigā gaisā var. Un lielākā daļa mūsu senioru ir vakcinējušies. Tagad tiksimies, iespējams, ne ātrāk kā oktobrī. Taču ir prieks, ka esam bijuši kopā, redzējuši cits citu, parunājušies, kaut ko jaunu redzējuši un bijuši prom no ikdienas rūpēm un pelēcības. Tās ir pārmaiņas un dod enerģiju,” teic I. Kaktiņa un teic paldies par atsaucību M. Rozītei un S. Graudiņai, par viesmīlību “Mišu” un “Pauguru” saimniekiem, kā arī Veclaicenes Vissvētās Dievmātes patvēruma pareizticīgo draudzei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.