Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Santjago (Sv.Jēkaba) ceļa atzīme tagad arī Skaistkalnē!

Foto: Sandra Rone

Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas komanda kopā ar saviem atbalstītājiem mēroja 140 km. garu ceļu nedeļas garumā, to iesākot no Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles, kur tieši pirms 2 gadiem tika bruģī iestrādāts svētceļnieku simbols “Gliemežvāka zīme”. Informē Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas dibinātāja Sandra Rone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gads ir īpašs Svētā Jēkaba ceļa gājējiem, jo 2020. gada 31. decembrī ar Santjago de Kompostelas katedrāles Svēto durvju atvēršanu tika izsludināts Svētā Jēkaba jubilejas gads. Šāds gads tiek izsludināts ik reizi, kad 25. jūlijs, svētā Jēkaba diena, ir svētdienā.

25 . jūlijā svinīgā svētbrīdī Skaistkalnes Sv. Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas baznicā tika iesvētīta Latvijas Sv. Jēkaba ceļa zīme , kas norāda, ka līdz Santjago de Kompostela katedrālei Spānijā atlikuši 4308 km.

Pasākuma turpinājumā, piedaloties Camino un CaminoLituano pārstāvjiem, priesterim tēvam Jānim un priesterim Andrejam Mediņam, daudzskaitlīgam svētceļnieku pulkam netālu no Latvijas-Lietuvas robežas tika uzstādīta Santjago ceļa atzīme.Šajā vietā ar priestera Andreja Mediņa gādību jau top Sv.Jēkaba ceļa gājēju naktsmītne /Albergue ( tā ceļinieku naktsmājas sauc Spānijā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sapulcējušos uzrunāja arī Vecumnieku Pagastu apvienības izpilddirektore Aiga Saldābola, Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure un Vecumnieku TIC vadītāja Elīna Kļaviņa , kas visi atbalsta un iesaistās ceļa veidošanas procesā.Tēvs Andrejs mūs spēcināja ar savu iedvesmojošo uzrunu un kopīgu dziedāšanu.

– Un tāpēc nesaki – es ietu…

Bet ej! Un saproti šo lietu:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

vai ej uz veikalu vai teikās –

kāds tavus soļus skaitīs beigās –

/I. Ziedonis/

Lai svētīgs un auglīgs ceļš visiem gājējiem!

Spāņu valodā ‘camino’ nozīmē – ceļš. Ceļinieku valodā vārds ceļš nav lietvārds. Ceļš ir darbības vārds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.