Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sāksies kampaņa “Padzīvosim bez plastmasas”

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

No šodienas līdz 13.jūnijam sociālajos medijos norisināsies kampaņa “Padzīvosim bez plastmasas”, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs kampaņas uzdevums būs veicināt ikdienas paradumu maiņu ar mērķi samazināt bīstamo vielu nonākšanu vidē vai mūsu organismos no plastmasas produktiem. Uzsvars tik likts uz produktiem, kurus lietojam ikdienā – drēbēm, rotaļlietām, sporta inventāru, pārtikas iepakojumu, uzglabāšanu un citiem sadzīves piederumiem.

“Rūpes par drošu apkārtējo vidi, kas brīva no veselībai bīstamām vielām, nedrīkst atstāt tikai uz patērētāju pleciem. Pašvaldībām ir daudz lielākas iespējas labot sistēmiskas problēmas, piemēram, izvēloties veselībai drošākus produktus izglītības iestādēs, rādot labo piemēru un sniedzot vērtīgu informāciju,” norāda Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (PP).

Kampaņa, kuru organizē “Baltijas vides forums”, ilgs sešas nedēļas un sabiedrība tiks informēta par dažādajiem draudiem, kurus plastmasa rada veselībai un videi; kurās produktu grupās tos var atrast, un kādas drošākas un videi un veselībai draudzīgākas alternatīvas var izvēlēties turpmāk. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviens būs aicināts piedalīties iknedēļas aptaujās, kas palīdzēs labāk saprast to, vai tavās mājās vai birojā ir kādas bīstamās vielas un kā no tām izvairīties, izvēloties citus produktus, preces. Tāpat organizatori aicinās iepazīt un lietot jaunu mobilo lietotni “Scan4Chem”, kura paredzēta visiem, kas iepērkas, un ar kuras palīdzību var pieprasīt informāciju tirgotājiem un ražotājiem par īpaši bīstamām vielām produktos. 

Šī kampaņa ir oficiāls Eiropas Savienības Zaļās nedēļas partnera pasākums, un tā norisināsies Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Portugālē, Serbijā, Zviedrijā, Krievijā un daudzās citās valstīs visā Eiropā. Kampaņas vadošais partneris Latvijā ir Rīgas pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.