Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Militārā mantojuma tūrisms – arī kodolraķešu bāze Zeltiņos

Latvija un Igaunija reiz nokļuvušas vienos ģeopolitiskos procesos – abas valstis dibinātas uz Pirmā pasaules kara fona un pieredzējušas okupācijas varu maiņas Otrā pasaules kara laikā. Tādēļ “Lauku ceļotājs” kopā ar 23 partneriem Latvijā un Igaunijā uzsāk kopīgu projektu, lai pēdējo simts gadu vēstures liecības ietērptu militārā mantojuma tūrisma produktā. Tajā iekļaus arī padomju armijas raķešu bāzi Zeltiņos.
Projekts uzsākts šogad un to īstenos līdz 2022. gada beigām. Nesen abu valstu projekta partneri tikās tiešsaistē, lai uzsāktu tuvāko darbu plānošanu. Vidzemes militāros objektus, tostarp Zeltiņu raķešu bāzi, apzina un projektā iekļauj Vidzemes tūrisma asociācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs vismaz 150 objektu

“Sadarbojoties ar vēstures speciālistiem, vienotā tūrisma produktā ietvers 150 līdz 170 militārā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā. Muzeji, kolekcijas, kauju vietas, militārās būves un citi objekti uzlabos savas ekspozīcijas, lai varētu piedāvāt interesantu un mūsdienīgu tūrisma pieredzi, vairākos objektos paredzētas arī investīcijas,” iepazīstina Vidzemes Tūrisma asociācijas projekta koordinators Raitis Sijāts. Aptvers četrus laika posmus – valstu neatkarības iegūšanu, Brīvības cīņas un I Pasaules karu, II Pasaules karu, Nacionālo partizānu kustību, padomju okupācijas laiku un neatkarības atjaunošanu. Pēdējā laika posmā ietilpst arī Zeltiņu raķešu bāze.

Apciemos Zeltiņu bāzi

“Šogad apzinās visus iekļaujamos objektus, organizētas sarunas ar to turētājiem, paralēli izstrādās vienotu projekta atpazīstamības dizainu un objektu marķējumu. Tāpat notiek brošūru un karšu sagatavošana vairākās valodās, vizuālā materiāla sagatavošana un tamlīdzīgi,” stāsta R. Sijāts, piebilstot, ka jau veiktas pārrunas arī ar Alūksnes Tūrisma informācijas centru par vizīti Zeltiņu raķešu bāzē un fotomateriāla veidošanu.
“Tūristiem visā pasaulē ir liela interese par padomju militāro mantojumu. Es pats personīgi pazīstu ceļotājus, kuri izvēlas tieši šo tematiku. Projekts būs iespēja piedāvāt iepazīt vienotu produktu abās Baltijas valstīs. Savukārt objektiem šī būs iespēja iegūt jaunu atpazīstamību, vienotu marķējumu un arī investīcijas uzlabojumiem,” saka R. Sijāts.

Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs”
prezidente:

“20. gadsimta kari mums atstājuši militāros objektus, kara pēdas ir gan uz zemes, gan zem ūdens. Tautas atmiņā ir neskaitāmi stāsti un atmiņas par šiem briesmīgajiem laikiem. Ar mūsu kopīgo projektu vēlamies dot savu ieguldījumu vēsturiskās atmiņas saglabāšanā. Tūrisma produktu veidosim, apsekojot objektus, vācot vēsturiskos faktus, foto liecības un stāstus. Izdosim militārā mantojuma tūrisma brošūru ar karti un ceļvedi apmeklējumu plānošanai. Visa informācija būs pieejama šobrīd topošajā tiešsaistes platformā militaryheritagetourism.info. Ceļotājiem piedāvās arī 10 ceļojumu maršrutus. Esam sākuši apzināt un aicinām iesaistīties potenciālos militārā mantojuma tūrisma produkta dalībniekus – tai skaitā arī nelielu privātu kolekciju īpašniekus vai lauku tūrisma uzņēmējus, kuru apkaimē vai īpašumā ir ar Latvijas neatkarības notikumiem saistītas vietas un to liecības.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.