Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus varēs medīt ar staltbriežu govs medību atļauju

Ar 15. augustu varēs medīt līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus, izlietojot staltbriežu govs medību atļauju. Tas veicinās staltbriežu populācijas uzlabošanos, vienlaikus mazinot dzīvnieku radītos postījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau kopš 2017. gada Valsts meža dienests (VMD) nosaka dažādus atvieglojumus staltbriežu medību organizēšanā. Arī šogad, sākot ar 15. augustu, VMD lēmis atļaut medību iecirkņos, kuros atļautas staltbriežu buļļu medības, nomedīt līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus, izlietojot buļļa vai staltbriežu govs medību atļauju.

Šāds lēmums pieņemts, apzinoties, ka staltbriežu buļļu atļaujas ļoti bieži netiek izmantotas tam, lai medītu sliktas kvalitātes jaunos dzīvniekus. Palielināt staltbriežu buļļu nomedīšanas limitu nav labākais šīs problēmas risinājums, jo mednieki buļļa atļauju joprojām labprātāk izmantotu, lai nomedītu pieaugušu dzīvnieku ar labas kvalitātes trofeju, nevis tā dēvēto “špīseri”.

Atļaujot nomedīt līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus, izlietojot staltbriežu govju medību atļaujas, tiek veicināta vārgāku un sliktākas kvalitātes jauno bullēnu nomedīšana. Šādā veidā tiek izkopta un uzlabota staltbriežu populācija, jo paliek vairāk labāku un spēcīgāku jauno bullēnu. Turklāt tas veicina šo dzīvnieku populācijas ierobežošanu vietās, kur to ir pārāk daudz. Samazinot staltbriežu skaitu, samazinās to nodarītie postījumi mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos gados staltbriežu populācija Latvijā palielinās, VMD lēš, ka šobrīd valstī ir ap 71000 šo dzīvnieku. Šajā medību sezonā atļauts nomedīt 28610 staltbriežus, un iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka mednieki pieļaujamo staltbriežu nomedīšanas apjomu pilnībā neizpilda.

Nomedījot līdz divus gadus vecu staltbriežu bulli, ja tiek izmantota staltbriežu govs medību atļauja, jārīkojas tāpat kā citos gadījumos, kad nomedīts limitētais medījamais dzīvnieks. Pirms dzīvnieka pārvietošanas no nomedīšanas vietas tā ķermenī jānostiprina medību atļaujai pievienotais numurētais marķieris (savilcējs) tā, lai to nevar noņemt. Pēc tam jāaizpilda dokuments “Informācija par izlietotajām medību atļaujām” (pieejams https://ej.uz/IzlietotasAtlaujas).Viena mēneša laikā pēc medībām šo dokumentu jāiesniedz VMD.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.