Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kautrīgais 3d meistars

Jaunais uzņēmējs Artūrs Mollers pateicas visiem, kuri ieraudzījuši viņa darbu un izvirzījuši Alūksnes novada pašvaldības Pagodinājuma saņemšanai. Valsts svētkos viņš katru aicina pilnveidot un attīstīt sevi, kopā veidojot stipru tautu un Latviju. No koka darinātais Latvijas veidols (attēlā) ir mīļākais Artūra darbs, kas rotā izstādi Alūksnes muzejā (paldies muzejam par sadarbību fotogrāfijas tapšanā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnietis Artūrs Mollers pat šajā, ārkārtējā situācijā, ir tik nevaļīgs, ka gandrīz neatrodam laiku, kad sastapties un parunāt par viņa uzņēmējdarbību un piešķirto atzinību. Pēdējās nedēļas esot daudz pasūtījumu, tā kā pa darbnīcu vien dzīvojot. Jā, Artūrs ir viens no tiem čaklajiem rūķiem, par kuru vairāk runā viņa darbi nekā viņš pats. Pat, ja esam redzējuši Artūra darinājumus, visticamāk, pats darinātājs ir palicis neiepazīts.
“Es neesmu pārāk sabiedrisks, vairāk rosos pa savu darbnīcu lauku īpašumā, tā kā pašizolācija mani un manu darbu īpaši neietekmē. Arī darbi pie klientiem ceļo ar interneta un pasta starpniecību,” stāsta Artūrs.
Tieši tādēļ meistars ir patīkami pārsteigts, ka šajos valsts svētkos viņam  un viņa zīmolam “MoWorks” piešķirts Alūksnes novada pašvaldības apbalvojums “Pagodinājums uzņēmējdarbībā” par profesionālu attieksmi un kvalitatīvu veikumu, kas sekmējis uzņēmuma attīstību un Alūksnes vārda atpazīstamību. Artūrs priecājas, ka viņa darbība ir ievērota, jo tas dod stimulu strādāt tālāk.

Meistars pašmācības ceļā

A. Mollers ir no Jaunalūksnes pagasta un arī savu darbnīcu izveidojis vecāku lauku īpašumā, mierā un nošķirtībā no rosīgās pilsētas. Interesanti, ka Artūrs nav apguvis galdniecības vai kādu līdzīgu specialitāti, pieredze gūta tikai kokapstrādes uzņēmumos, savukārt frēzēšanu, gravēšanu un 3d veidošanu viņš apguvis pašmācības ceļā. Tas kārtējo reizi apliecina, ka vajag tikai interesi un aizrautību, lai apgūtu to, kas šķiet saistošs.
Ideja par savu uzņēmējdarbību bijusi spontāna. “Pirms pieciem gadiem ziņkāres dēļ un bez skaidra mērķa iegādājos CNC frēzēšanas iekārtu. Zinot  plašās iespējas, ko ar to var radīt, šaubu par lietderību nebija,” tagad viņš saka.
Artūrs atzīst, ka sākums kādai uzņēmējdarbībai vienmēr ir grūts, jo nav skaidrības, ko un kā darīt, jāveido sadarbības partneru un klientu loks, atpazīstamība, bet tagad jau viņš savu darbību raksturo kā stabilu. To apliecina arī tas, ka nu jau divarpus gadus uzņēmējam ir arī viens darbinieks.

Specifika – augsta precizitāte

“Saimniecisko darbību uzsākt ir viegli, faktiski tā ir tikai reģistrācija, pārējais jau ir atkarīgs no idejas un vēlmes darboties,” jautāts par to, cik viegli vai grūti mūsdienās uzsākt “savu lietu”, saka A. Mollers. Viņš piebilst, ka tas izdevies bez kredītiem.
“MoWorks”, ko varētu tulkot kā “Mollera darbi”, darba specifika ir saistīta ar augstas precizitātes detaļu izgatavošanu. “Galvenokārt darbojos ar CNC frēzēšanas iekārtu un tiešās apdrukas printeri, ar ko top UV druka – digitālās drukas veids, kur tiek izmantota ultravioletā gaisma. Apstrādāju dažādus plastikātus, koku un metālus. Uz CNC iekārtas tiek veikti gravēšanas, griešanas darbi, savukārt uz printera šos cietos materiālus ir iespēja apdrukāt,” skaidro meistars.
“Par mākslinieku es sevi nesauktu, taču arī galdniecība tā gluži nav, varbūt varētu teikt, ka esmu meistars,” prāto Artūrs, kad kopā mēģinām noformulēt viņa darbības virzienu un profesiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas, kas priecē plauktā

Meistara darbnīcā top plašs produkcijas klāsts gan mēroga, gan sarežģītības ziņā – sākot no pildspalvas apdrukas un beidzot ar apjomīgiem interjera elementiem izstāžu kompleksos. Populāri ir arī dažādu uzrakstu, norāžu, logotipu darināšanas un apdrukas pasūtījumi, piemēram, Artūrs darinājis balvas dažādiem pasākumiem gan tepat Alūksnes novadā, gan citviet Latvijā.
Pieļauju, reizēm balvas saņēmējs priecājas par skaisto atmiņu no dalības, noliek to plauktā, bet varbūt pat neuzzina tās meistaru. Artūrs par to nebēdājas, jo tas pieder pie lietas. “Uzticēto darbiņu veicu ar iedvesmu un apziņu, ka man tas patīk, un viss,” saka viņš.
Darina Latvijas karti
Taču ne tikai. Viņam tiek uzticēti arī apjomīgi darbi, piemēram, izstāžu materiālu izgatavošana pēc pasūtītāja projekta. Šajā ziņā Artūram jau ir izveidojusies laba sadarbība ar Alūksnes novada kultūras iestādēm, kas meistaram uztic arvien atbildīgākus un sarežģītākus darbus. Jautāts par īpašākajiem, Artūrs min sadarbību ar Alūksnes muzeju.
“Man pašam ļoti patīk koka darbs, kas veidots pēc Alūksnes uzņēmējas, manas sadarbības partneres Nadīnas Dudares dizaina. Latvijas karte, kas veidota Austras Lindes leļļu tautumeitu izstādei ar mērķi tajā atzīmēt vietas, no kurienes nāk tautas tērpi,” stāsta A. Mollers. Jautāts par šāda apjomīga un sarežģīta darba tapšanas laiku, Artūrs saka – tādi top mēnesi, savukārt vienkāršākiem termiņš parasti ir desmit dienas.

Darbs pats atrod

Jā, šo darbu un īpašo izstādi katrs var apskatīt Alūksnes muzejā, bet kur var iepazīt citus Artūra Mollera darbus? Dažus no tiem var apskatīt uzņēmēja mājas lapā “Moworks.lv”, priekšstatu par Artūra darbību var iegūt arī zīmola “Facebook.com” lapā. “Jāatzīst, ar pašreklāmu esmu mazliet noslinkojis vai arī tam nepietiek laika. Taču darbiņš pats mani atrod,” stāsta Artūrs.
Tāpat ir arī ar tirgu un klientiem. “Savu produkciju lielākoties realizēju internetā, un pircēji ir jebkur pasaulē, savukārt individuāli pasūtījumi lielākoties ceļo tepat Latvijas mērogā,” stāsta A. Mollers.
Nākotnes plānus jaunietis pagaidām neatklāj, taču biznesa paplašināšanas plāni esot. “Labāk, lai par mani runā mani darbi,” viņš saka savā kautrīgajā manierē.
Artūrs atzinīgi vērtē katra mazā ražotāja drosmi uzsākt savu uzņēmējdarbību, jo tā var iegūt ievērojamu dzīves pieredzi. “Protams, ka var nopelnīt, tikai jārēķinās, ka nebūs ceļveža, kā to izdarīt, tas ir mūžīgs izziņas process. Svarīgi arī sevi nepārslogot, prast sabalansēt savu laiku. Un nemest plinti krūmos pie pirmajiem sarežģījumiem,” saka jaunais uzņēmējs Artūrs Mollers.

“MoWorks” darbības virzieni
▶ Frēzēšana, gravēšana, 3d veidošana.
▶ Izgatavo dažādu formu piekariņus, dāvanas, medaļas, dekoratīvos elementus, smalkus gravējumus, plauktus, gaismas logo u.c., apstrādā dažāda veida materiālus.
▶ Sarežģītu formu izgriešana dažādu veida materiāliem – kokam, finierim, organiskam stiklam, plastmasai.
▶ 3d apstrāde, gravēšana, formas izgatavošana dažāda veida izkārtnēm – norādēm, reklāmas un interjera priekšmetiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.