Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā dzīvot ekrāna abās pusēs – Latvijas Televīzijā tapis dokumentāls stāsts par viedierīču ievilkšanas spēku

Foto: Publicitātes

Latvijas Televīzijas jaunākais dokumentālais stāsts “Ekrāni. Ievilkšanas spēks” atklāj piecu ģimeņu pieredzi, audzinot bērnus digitālo tehnoloģiju laikmetā, un aktualizē viedierīču lietošanas paradumu ietekmi uz savstarpējām attiecībām, fizisko un garīgo veselību. Pirmizrāde gaidāma 13. maijā, ziņo LTV pārstāve Anita Jansone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ekrānā ieurbies bērns nevienu vairs neizbrīna, tā ir 21. gadsimta realitāte. Tomēr – vai vecāki apzinās, kā ekrāni ietekmē viņu bērnus? Kāda ir digitālo tehnoloģiju ietekme uz attīstību, veselību un pašsajūtu?” vaicā viena no filmas autorēm, LTV Ziņu dienesta žurnāliste Tīna Sidoroviča.

Dokumentālajā stāstā savā pieredzē dalīsies dažāda vecuma bērnu vecāki, aptverot laiku no piedzimšanas līdz jaunieša pieaugšanai. Ģimenes arī piedalīties eksperimentā, pārskatot un uz laiku mainot savus ekrānierīču lietošanas paradumus – trīs mazu bērnu vecāki uz nedēļu izslēgs digitālo aukli – televizoru, 13 gadus vecais Jurģis pirms miega nespēlēs datorspēles, savukārt vidusskolniece Anna apņemsies ne tikai vairāk gulēt un kustēties, bet arī atteikties no telefona skatīšanās ēdienreizēs, ģimenes kopā būšanas laikā un ejot pa ielu.

Scenārija autors, LTV Ziņu dienesta žurnālists Guntis Ščerbinskis: “Pandēmijā ekrānos vairāk laika pavada gan bērni, gan pieaugušie. Ne es, ne mana ģimene nav izņēmums. Šis laiks pārbīda vai pat atceļ iepriekš noteiktās robežas, tāpēc, manuprāt, ļoti svarīgi, lai vecāki dalās savā pieredzē, novērojumos un izmantotajās pieejās, tādējādi atbalstot citus pareizā ceļa un līdzsvara meklējumos.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecāki un eksperti filmā meklēs atbildes, kā veidot veselīgus viedierīču lietošanas paradumus, noteikt stingras robežas un pašiem turēties pie tām, kā no aizliegumiem pāriet uz noteikumiem. Neizskanēs viennozīmīga atbilde, kā ir pareizi dzīvot ekrāna abās pusēs – reālajā un virtuālajā –, taču ģimeņu pieredze un ekspertu komentāri ļaus labāk apzināties riskus, ko vecākiem vajadzētu ņemt vērā, lai kopā ar saviem bērniem turētos pretī ekrānierīču milzīgajam ievilkšanas spēkam.

Dokumentālo stāstu veidojusi LTV Ziņu dienesta komanda – scenārija autori Tīna Sidoroviča un Guntis Ščerbinskis, režisors Uģis Kronbergs, operatori Uvis Burjāns, Lauris Dundurs, Gustavs Kukainis, Oto Ailts un Normunds Pavlovskis.

Filmas “Ekrāni. Ievilkšanas spēks” pirmizrāde – 13. maijā plkst. 21.05 LTV1 un REPLAY.lv. Vienlaikus ar filmas pirmizrādi portālā LSM.lv būs atrodams tematisks garstāsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15. maijā plkst. 18.15 LTV1 par viedierīču ietekmi uz bērnu veselību, trauksmes un agresivitātes rašanos vēstīs arī raidījums “Aculiecinieks”. No 17. maija “Rīta Panorāma” būs skatāma īpaša sižetu sērija, savukārt LTV Ziņu dienesta kontos raidierakstu platformās būs klausāmas plašākas intervijas ar speciālistiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.