Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolēni uzrāda izcilus rezultātus biomateriālu erudīcijas konkursā


Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komanda “CATION” – 11.a klases skolēni Rūdolfs Brahmanis (komandas kapteinis), Kristaps Āboliņš, Ance Strakša, Jurģis Krūmiņš un Alise Krista Vaļģe. Foto: publicitātes

3. jūnijā Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursā skolēniem “BIO-GO-Higher” izcilus rezultātus uzrādīja komandas no labākajām Vidzemes, Zemgales un Latgales skolām. Kopvērtējumā vislielāko punktu skaitu saņēma RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda, kam seko Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas un Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni, informē RTU Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Vaivare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

BBCE rīko konkursu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Tajā var piedalīties 10. un 11. klašu skolēnu komandas no visas Latvijas.

Pirmajā konkursā, kas teju kā noslēdzies, piedalījās komandas no visas Latvijas. Tās sacentās par galveno balvu – ceļojumu uz Šveici un iespēju iesaistīties biomateriālu pētniecībā AO Pētniecības institūtu Davosā.

Kopvērtējumā – visvairāk punktu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotāja Tatjana Sarma stāsta, ka skolēni neklātienē startējuši vairākās kārtās – fizikas, ķīmijas, bioloģijas un pieminētajā medicīnas kārtā, kur arī gūti vislabākie rezultāti.

Skolēnu komandām bija jārisina uzdevumi, ko sagatavoja un rezultātus vērtēja BBCE partneri. Pirmā kārta bija veltīta fizikai, uzdevumus sagatavoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra zinātnieki. Vislabākos rezultātus uzrādīja RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni, kam sekoja Rēzeknes 5. vidusskolas un Daugavpils 12. vidusskolas skolēni. Otrajā kārtā, kas bija veltīta ķīmijai, triumfēja Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda. Otro vietu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, bet trešo – RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda. Šai kārtai uzdevumus sagatavoja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes zinātnieki. Savukārt trešā kārta bija veltīta bioloģijai, tajā vislielāko punktu skaitu ieguva Daugavpils 12. vidusskolas skolēni, aiz sevis atstājot RTU Inženierzinātņu vidusskolas un E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komandas. Uzdevumus sagatavoja Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas zinātnieki. Noslēdzošās kārtas uzdevumus, kas veltīti medicīnai, sagatavoja RSU Stomatoloģijas institūta zinātnieki. Viņi par uzvarētājiem atzina RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnus. Otro vietu ieguva Rēzeknes 5. vidusskolas, bet trešo – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni.

Kopvērtējumā vislielāko punktu skaitu saņēma RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda, kam seko Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas un Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni. Detalizēti rezultātus var skatīt šeit: www.bbcentre.eu/bio-go-higher

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzina ar olimpiādes panākumiem

BBCE projekta vadītājs, RTU profesors Jānis Ločs uzteic jauniešu zināšanas un ieinteresētību tās pierādīt. Viņš aicina skolēnus aktīvi piedalīties arī nākamajā konkursā, kas tiks izsludināts rudenī. Tajā komandas sacentīsies par iespēju apmeklēt Fridriha – Aleksandra Erlangenas – Nirnbergas universitātes Biomateriālu centru Vācijā. Savukārt konkursa dalībnieki novērtē zināšanas, kas iegūtas, piedaloties erudīcijas konkursā. Viņi to salīdzina ar starpdisciplināru ilgtermiņa olimpiādi ar lieliskām balvām.

Konkursa organizētāji ir pateicīgi atbalstītājiem: «Food Union» un «Kārums», SIA «Armgate», SIA «Saint-Tech», SIA «Derox», SIA «Biotecha Latvia», SIA «Industry Service Partner», SIA «Ilgezeem», «Kokmuiža», «Muesli Graci», «BENU Aptieka», AS «Grindeks», «Labochema Latvija», «Adrona», «Animalab» un «BioAvots», «Swedbank», «Thomas Freiberg», «Dentoflex Schumann», «Sirowa Rīga» un «Cido Grupa».

Baltijas Biomateriālu ekselences centrs ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.