Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvnieku patversmē gaida ciemos

Pagājis gads kopš “Alūksnes un Malienas Ziņas” uzsāka kampaņu “Iepazīsties ar Astēm un Ūsām!”, kurā redakcijas kolektīvs apciemoja dzīvnieku mājas iemītniekus, pavadīja ar tiem laiku un sarūpēja cienastu, patversmes apmeklējumam rosinot arī citus kolektīvus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rosina atsākt akciju

Katrs ciemiņš stafeti nodeva tālāk nākamajam, un līdz pat šim brīdim astaiņi un ūsaiņi Ošu ielā 5 ik mēnesi vai pat biežāk sagaidīja viesus ar dāvanām.

Ar redakciju sazinājās biedrības “Astes un Ūsas” valdes priekšsēdētāja Elīna Dambe un ar laikraksta starpniecību pateicās visiem ciemiņiem par laiku, ko viņi atvēlējuši apciemojumam un ziedojumiem, bagātinot dzīvnieku barības krājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Priecātos, ja šī akcija turpinātos, taču pašlaik tā ir pārtrūkusi,” saka E. Dambe un atminas, ka pēdējais “Astēs un Ūsās” ciemojies SIA ”Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs” (Alūksnes poliklīnikas) kolektīvs.

Aicinām stafeti nodot tālāk vai arī – varbūt kāds kolektīvs var izrādīt iniciatīvu un apciemojumu ciklu turpināt, paši piesakoties?

“Palīdzība ir īpaši svarīga tieši rudens gaidās, jo tēriņus rada gan apkure, gan arī dzīvnieku pieplūdums, kas tradicionāli ir tieši rudenī,” stāsta E. Dambe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī redakcija gaidīs ziņu no potenciālajiem ciemiņiem, lai viņiem pievienotos un sagatavotu reportāžu laikrakstam un portālam. Tā ir svarīga, lai par patversmes iemītniekiem stāstītu plašāk un popularizētu adopciju.

Rūpējas jau deviņus gadus

Jau deviņus gadus Alūksnē darbojas biedrība “Astes un Ūsas”, kas no pāris cilvēku brīvprātīgās iniciatīvas izaugusi par organizāciju, kas rūpējas par tiem, kuri paši par sevi parūpēties nevar – mūsu mazajiem četrkājainajiem draugiem, astēm un ūsām, un audzina sabiedrību būt atbildīgiem par tiem, kurus tā ir pieradinājusi. Tas neizdodas uzreiz, taču arī ūdens piles izdobj klinti, tādēļ cerība par sabiedrību, kurā dzīvnieki netiek pamesti un viņiem netiek darīts pāri, pastāv, vai vismaz uz to jātiecas.

Dzīvnieku patversmes būtība ir skaidra, svarīgi būtu saprast arī to, ka pastāvēt tā var tikai tad, ja notiek dzīvnieku aprite, proti, iemītnieki pēc kāda laiciņa atrod saimniekus, lai to vietā varētu nākt citi, kuriem vajadzīga palīdzība. Tādēļ ļoti svarīga ir adopcija, kas ir arī minētās akcijas “Iepazīsties ar Astēm un Ūsām!” mērķis. Jo tikai uzzinot, iepazīstoties ar kaut ko, tu vari to saprast un šo vēsti tālāk nest, uzrunājot potenciālos adoptētājus, vai pašiem par tādiem kļūt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.