Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

CSP sāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) no 30. janvāra sākusi ikgadējo iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem, informē aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēlam ilustratīva nozīme/ Pexels.com

Aptaujāt plānots ap 8000 no visiem 850 000 Latvijas mājsaimniecību, kuras atlasītas ar nejaušas gadījuma izlases metodi. Respondentiem tiks jautāts par mājsaimniecības sastāvu un tās locekļu sociālekonomisko raksturojumu, mājokļa apstākļiem, ienākumiem, veselības stāvokļa pašvērtējumu, sociālās atstumtības un materiālās nenodrošinātības rādītājiem.

Šogad aptaujā īpaša uzmanība tiks pievērsta bērnu labklājībai, izzinot, vai bērniem ir pieejami veselības pakalpojumi, vai pietiek līdzekļu apavu, apģērbu iegādei, vai ikdienas rūpes dod iespēju veltīt bērniem pietiekamu laiku, un citus bērnu labklājībai svarīgus jautājumus.

Aptaujā aicināti piedalīties iedzīvotāji, kuri saņēmuši CSP uzaicinājuma vēstuli. No 30. janvāra līdz 21.februārim iedzīvotāji varēs aizpildīt aptaujas anketu tiešsaistē CSP vietnē “https://e.csb.gov.lv”. Jautājumu un neskaidrību gadījumā var sazināties ar CSP konsultantu pa bezmaksas tālruni 8000 8811 darbdienās no plkst.10 līdz 18 vai rakstīt uz e-pastu “silc@csb.gov.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad ir īpaši svarīgi piedalīties aptaujā, jo anketas jautājumi par 2020.gadu palīdzēs novērtēt Covid-19 vīrusa izraisītās situācijas patieso ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju labklājību. Aptaujā iegūtos datus plaši izmanto valsts un pašvaldības, pieņemot iedzīvotāju ikdienu ietekmējošus lēmumus. Katra aptaujas dalībnieka atsaucība ir svarīga, lai dati pareizi un objektīvi atspoguļotu to, kā dzīvo mūsu valsts iedzīvotāji, skaidro CSP, garantējot personas datu konfidencialitāti to, ka iegūtā informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā.

Ja respondents nebūs aizpildījis anketu tiešsaistē, no 15.marta līdz 30.jūnijam CSP intervētājs ar to sazināsies pa tālruni vai ieradīsies klātienē. Klātienes intervijas 2021.gadā notiks tikai tad, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. Pirms tam aptaujā iekļautās personas saņems CSP vēstuli, kurā norādīts plānotais intervijas laiks un intervētāja kontaktinformācija. Ierodoties klātienē, intervētājs uzrādīs darba apliecību ar fotogrāfiju.

Ienākumu un dzīves apstākļu aptauja ik gadu notiek visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, izmantojot vienotu metodoloģiju. Tās mērķis ir nodrošināt salīdzināmu informāciju par dažādiem aspektiem, kas ietekmē mājsaimniecības un katra cilvēka labklājību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.