Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Baltijas iedzīvotāji visbiežāk sapņo par sava mājokļa un automašīnas iegādi

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Ja būtu pieejama papildu nauda, tad Baltijas iedzīvotāji to visvairāk vēlētos izmantot, īstenojot savu sapni par dzīvokļa iegādi, esošā mājokļa remontam, ceļojumiem vai automašīnas iegādei, liecina Luminor bankas veiktā aptauja Baltijas iedzīvotāju vidū. Gados jaunāki cilvēki vēlas iegādāties savu mājokli, bet gados vecāki to vēlētos iztērēt ceļojumiem, automašīnas iegādei vai veselības uzlabošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biežāk vēlmi uzlabot jau esošo mājokli pauduši aptaujātie Lietuvā (33%), tad Latvijā (32%) un Igaunijā (29%). Kā liecina aptauja, mājokļa remonts aktuālāks iedzīvotājiem virs 50 gadiem. Trešais biežāk minētais mērķis Latvijā (31%) un Igaunijā (26%) ir ceļošana, to biežāk izvēlējušies jauni cilvēki līdz 30 gadiem. Savukārt Lietuvas iedzīvotāji (33%) tomēr labprātāk iegādātos jaunu auto.

Aptuveni puse no aptaujātajiem Baltijas iedzīvotājiem norāda, ka savu mērķu īstenošanai būtu nepieciešami vairāk nekā 20 tūkstoši eiro.

“Šī gada pirmā pusgada beigās mūsu kopējais Baltijas iedzīvotājiem dažādu mērķu īstenošanai izsniegtais finansējuma apjoms kredītos sasniedza 5,5 miljardus eiro. Vislielāko aizdevumu daļu, protams, veido kredīti mājokļiem, šim mērķim esam izsnieguši visvairāk finansējuma. Tomēr iedzīvotāji, kas vēlas īstenot savas ieceres, aktīvi aizņemas arī citiem mērķiem: automašīnas iegādei, īpašuma labiekārtošanai, remontiem vai lauku mājas iegādei. Mūsu sapņi ir dažādi, un ja to realizēšanai ir nepieciešams papildu finansējums, atgādinām, ka pirms tam ir rūpīgi jāizvērtē savas finansiālās iespējas,” stāsta Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu līdzekļus Baltijas iedzīvotāji labprāt izmantotu arī veselības uzlabošanai (20%), vasarnīcas vai brīvdienu mājas iegādei (15%) un sava hobija finansēšanai (11%).

Luminor bankas aptauja tika veikta 2021. gada augustā sadarbībā ar tirgus izpētes kompāniju Norstat, aptaujājot 3003 Baltijas iedzīvotājus vecuma grupā no 18-74 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.