Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnieši rīko suņu sporta sacensības Lizumā

Pagājušajā sestdienā Lizuma stadionā notika suņu sporta sacensības, ko rīkoja Alūksnes kinologu biedrība “Remis” ar Lizuma pagasta pārvaldes atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās piedalījās 36 sportisti no septiņiem novadiem, un tās notika piecās grupās: jaunākā (līdz 46 gadiem), vecākā (46+), amatieru, maza auguma suņu grupa un grupa “bērns ar suni”. Sacensības notika trīs etapos, kur katrā dalībniekam ar savu četrkājaino draugu bija jāveic dažādas sarežģītības šķēršļu joslas, kā arī jāpierāda, ka suns viņu klausa un izpilda visus uzstādītos elementus.

Par dalībnieku sniegumu komentāru sniedz biedrības “Remis” valdes priekšsēdētājs un sacensību galvenais tiesnesis Agris Naglis: “Mūsu mērogiem šīs bija kupli apmeklētas sacensības, jo reti kad ir tik liels dalībnieku skaits. Lai gan šogad šīs bija otrās sacensības, tās tomēr var uzskatīt par sezonas atklāšanu, jo pirmās notika vēl ziemā. Jau vairākus gadus mums ir sadarbība ar Lizuma pagasta pārvaldi, un mēs novērtējam viņu atbalstu. Sportisti bija ļoti aktīvi, pāri nevienam netika darīts, un katrs ir saņēmis to vietu, kuru bija pelnījis. Vēlāk gan, pasēžot un paanalizējot rezultātus, varēja secināt, ka diezgan daudzi dalībnieki ziemā ir paslinkojuši. Pēc ziemas jau vienmēr ir grūtāk uzsākt sporta dzīvi, un cerams, ka tas uzlabosies, bet rezultāti tika gaidīti labāki. Secinājums viens – sportisti nav pienācīgi gatavojušies jaunajai sezonai.”

Amatieru grupā ar Labradoras retrīveru Tifāniju, kurai jūlijā būs divi gadi, piedalījās arī beļaviete Marina Ivanova. Viņas sunim šīs bija pirmās sacensības svešā stadionā. “Pirmās sacensības mums bija janvārī Alūksnes stadionā, kur mēs mācāmies. Svešā stadionā sunim ir lielāks stress. Devāmies uz sacensībām pieredzes pēc, lai zinātu, kādas ir kļūdas un pie kā vairāk jāpiestrādā, un jāpiestrādā mums vēl ir pie visa. Piedalīsimies arī turpmāk sacensībās. Turpināsim gūt pieredzi un pilnveidot prasmes. Bet, lai piedalītos šādās sacensībās, ar suni regulāri un daudz jāstrādā. Man ar savu suni vairāk jāpiestrādā tieši pie fiziskās sagatavotības,” saka M.Ivanova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sezonas laikā sportistiem ir dota iespēja startēt 13 posmos, no kuriem nākamais notiks pavisam drīz – jau 11. maijā.

Ar nelieliem pārtraukumiem gandrīz katru otro sestdienu notiek sacensības visas vasaras garumā. Sākam februārī, bet sezona mums beidzas septembra beigās, un tas tiešām prasa laiku un pacietību. Starp citu, 18. sacensības ir plānotas Litenē, un tās iespējams apmeklēt visiem interesentiem un suņu draugiem. Mēs esam priecīgi, ka mūs ņem pretī un sniedz jelkādu atbalstu sacensību rīkošanā. Visi, kurus interesē sacensību rezultāti, tos var apskatīt biedrības “Remis” tīmekļvietnē,” saka A. Naglis.

Teksts un foto: Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.