Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pastaigā ar grāmatu

Šonedēļ notiek Bibliotēku nedēļa, kas citus gadus saistās ar aktivitātēm un pulcēšanos bibliotēkā. “Šogad uz bibliotēku aicināt nevaram, tāpēc rosinām piedalīties spēlē “Pastaiga ar grāmatu”. Tā piedāvā gan nelielu informācijas meklēšanas treniņu pie datora, izkustēšanos svaigā gaisā, gan kādas sev īpašas grāmatas un tātad arī lasīšanas popularizēšanu,” aicina Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Spēles būtība ir kaut kas līdzīgs geokešingam, slēpņošanai vai tūrisma rallijam, tikai tā ir īstenojama vienkāršas pastaigas veidā. Vajadzīga grāmata, viedtālrunis, jo objekti jāfiksē, kā arī pirms pastaigas ir jāvelta laiks informācijas meklēšanai.


Interesanti, ka pastaiga vedīs pa objektiem, kas savulaik aprakstīti vietējā laikrakstā. Piemēram, vienā no uzdevumiem jādodas uz Jāņkalniņu vai vismaz gar to. Spēles fotokadrā jābūt tam, kas redzams attēlā Jāņkalniņa priekšplānā, tas publicēts “Padomju Alūksnes” 1959. gada 25. augusta numurā, 4. lappusē. Izvēle paliek pašu ziņā, no kuras puses fotografēt.
Piedaloties interesenti aicināti ievērot visus pašlaik noteiktos drošības noteikumus. Ar spēles dalībnieku veikumu organizatori dalīsies nākamnedēļ. Balvas paredzētas visiem! Vairāk par spēli var izlasīt un vajadzīgās informācijas meklēšanas saites atrast portālā “www.aluksniesiem.lv.”

Kā spēlēt?
☑ Vietas un objektus, kas ir spēles maršrutā, meklē Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā, sekojot norādēm uzdevumos
https://ej.uz/bi6w
Laikrakstus atradīsi digitālās bibliotēkas sadaļā  www.periodika.lv, grāmatas – http://gramatas.lndb.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

☑ Kad informācija atrasta, dodies pastaigā, izvēloties līdzi kādu grāmatu. Fotogrāfijā fiksē objektu un līdzi paņemto grāmatu, pats dalībnieks/-i kadrā var būt, var nebūt.

☑ Secība, kādā doties uz objektiem, un tas, vai tā būs viena pastaiga vai vairākas, paliek pašu ziņā. Galvenais aizsūtīt fotogrāfijas līdz 27. aprīlim (ieskaitot) uz e-pasta adresi biblioteka.info@aluksne.lv (norādot arī kontakttālruni un pastaigas dalībnieku skaitu).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.